THILO SCHMUELGEN/Action Images

Barcelona pretrpjela prvi poraz sezone, Žižić dobar u pobjedi Maccabija

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 28.10.21. | 21:51

Večeras su odigrane četiri utakmice sedmog kola Eurolige 2021/22.

Maccabi Tel Aviv nanio je na domaćem terenu prvi porat aktualnom viceprvaku Barceloni u tekućoj sezoni košarkaške Eurolige. Izraelski sastav slavio je s uvjerljivih 85:68, a Ante Žižić pridonio je pobjedi svoje momčadi s 10 poena, četiri skoka i asistencijom. Maccabi je poveo u 2. minuti utakmice i do kraja nije ispuštao prednost. Na kraju prve četvrtine domaća momčad imala je prednost od +11, a do poluvremena i velikih 56:36.

U trećoj četvrtini Nikola Mirotić je s dvije vezane trice vratio Barcu u igru, a do kraja iste Katalonci su stigli na -11. No, domaćini nisu dozvolili iznenađenje i na kraju su upisali uvjerljivu pobjedu s kojom su zadržali priključak vrhu ljestvice.

Najbolji kod Maccabija bio je James Nunnally sa 17 poena, četiri asistencije i tri skoka, Scottie Wilbekin zabio je 16 uz pet asistencija, a, uz Žižića, dvocifreni su još bili Derrick Williams (12p, 4s, 3a) i Jalen Reynolds (10p, 4s, 4a, 4ul). Barcelona je imala dvojicu raspoloženih, Coryja Higginsa (20p, 4s, 2a, 1ul) i Mirotića (17p, 6s, 2ul, 1a).

Dragan Bender zbog ozljede nije igrao.

Olympiakos je u izjednačenoj utakmici sa 67:65 svladao Fenerbahče u jednoj, kao što i konačni rezultat pokazuje, prilično izjednačenoj utakmici. Domaćini su na kraju prve četvrtine imali prednost od +5, a na odmor su otišli s lagodnom prednosti od 45:34. No, Fener je u trećoj četvrtini kvalitetnom obranom limitirao Olympiakos na 10 poena te je u posljednju četvrtinu truski predstavnik ušao sa zaostatkom od dva razlike.

Do preokreta su stigli u 32. minuti tricom Marka Gudurića, a Jan Vesely je zabio i za tri razlike, no Kostas Soloukas je s vezanih osam poena odveo Olympiakos do pete pobjede u natjecanju, dok je Fener ostao na 15. mjestu s dva trijumfa nakon sedam kola.

Soloukas je predvodio domaćine s 14 poena, pet asistencija i četiri skoka, a dvocifreni su bili i Fall Moustapha, Giannoulis Larentzakis i Tyler Dorsey. Najefikasniji od Fenera bio je Vesely s 14 poena i devet skokova, a Gudurić i Nando De Colo zabili su po 10.

U njemačkom derbiju Bayern Munchen nadvisio je Albu u Berlinu s 82:69. Bavarce je do pobjede vodio Darrun Hilliard s 25 poena, šest skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte, a pomogli su mu Nick Weiler-Babb sa 16 poena i Othello Hunter s 13. Kod Berlinčana jedini raspoloženi bio je Maodo Lo s 23 poena.

U posljednjoj utakmici dana Olimpija Milano svladao je Crvenu zvezdu na domaćem terenu sa 79:62 i stigao do šeste ligaške pobjede, dok je beogradski sastav ostao na dvije. Milano je od prve minute krenuo agresivno i limitirao Zvezdu na samo šest poena u prvoj četvrtini. Milano je u prvom dijelu pogodio čak pet trica i stigao do prednosti od 18 razlike.

Zvezda je osvojila iduće dvije četvrtine, drugu zahvaljujući jedinom raspoloženom dvojcu u redovima Crveno-bijelih Ognjenu Dobriću i Luki Mitroviću. Beograđani su u zadnju dionicu ušli sa zaostatkom od 12 poena razlike, ali do kraja nisu uspjeli ugroziti domaće Crveno-bijele.

Najbolji strijelac kod domaćina bio je Shavon Shields s 18 poena, a pratili su ga Troy Daniels s 12 poena i Kaleb Tarczewski s 10.