Babo uništio Wizardse, doktorski povratak Irvinga (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 13.01.20. | 08:40

Bogdanović nije imao milosti spram bivših poslodavaca.

Noćas je odigrano sedam utakmica na NBA parketima.

Utah Jazz svladao je Washington Wizardse u gostima. Utakmica je završila 116:127, a Bojan Bogdanović bio je najefikasniji u sastavu gostiju. Autor je odlična 31 poena (22 u prvom poluvremenu), uz dobar šut iz igre 12/23.

Jazz je gubio 15 razlike u trećoj četvrtini, no na kraju su upisali slavlje u 14. od zadnjih 15, najviše zahvaljujući . Donovan Mitchell je prosjedio utakmicu, no osim Babe, s učinkom je uskočio i nedavna pridošlica iz Cleveland Cavaliersa Jordan Clarkson, koji je postigao 23 poena. Rudy Gobert također je odigrao autoritativnu utakmicu s 21 košem i 14 skokova.

Jazzeri su na 27-12 i zahvaljujući ovom fantastičnom nizu su na trećoj poziciji Zapada.

Kod Wizardsa je, očekivano, najbolji bio Bradley Beal s 25 poena. Davis Bertans s klupe je dodao 18. Momčad iz glavnog grada je na 12. mjestu Istočne konferencije s omjerom 13-26.

Povratak Kyrieja Irvinga prošao je iznad očekivanja. U pobjedi 108:86 nad Atlanta Hawksima u limitiranoj minutaži od 20 minuta, ubacio je 21 poen uz fantastičan šut iz igre 10/11. Učinak je to koji označava postotak od 91% iz igre, što je njegov najbolji u karijeri.

„Ne vjerujem baš da ću svaku večer ovako šutirati.“, rekao je uz smijeh.

U jednom trenutku su Netsi vodili i 39 razlike, a podršku su Irvingu pružili Taurean Prince (14 poena), DeAndre Jordan i Caris LeVert (po 13), za drugu pobjedu u nizu nakon sedam uzastopnih poraza. Drže sedmo mjesto Istoka s omjerom 18-20.

U osmom uzastopnom porazu od Netsa, kod Hawksa je rookie Cam Reddish bio najistaknutiji sa 20 poena i pet ukradenih lopti, iako su svi u redovima gostiju bili u najbolju ruku prosječni. Altanta je službeno najgora momčad lige, ima ''zavidnih'' 8-23.

Dario Šarić započeo je u petorci Phoenix Sunsa u domaćoj  pobjedi nad Charlotte Hornetsima 100:92, ali je odigrao nezapaženu utakmicu sa svega pet poena, šest skokoca i dvine asistencije za nemale 23 minute na parketu.

Na pogon Dwaynea Bacona gosti su vodili čak 14 razlike u prvom poluvremenu, te su Sunsi djelovali prilično anemično u ovom periodu. No u drugoj četvrtini su stvari počele dolaziti na svoje mjesto nakon 13:1 serije.

Kelly Oubre se najviše istaknuo s 25 koševa, 15 skokova, tri ukradene lopte, dvije blokade, i dobrom obrambenom rolom. DeAndre Ayton je pripomogao s 18 i skokova. Devin Booker je bio nešto rezerviraniji, te je za 38 minuta zabio svega 12 poena iz isto toliko upućenih šuteva. Sunsi su i dalje u borbi za osmo mjesto Zapadne konferencije. Trenutno su deseti s omjerom 16-23.

Bacon s 24 i Devonte Graham s 22 su predvodili goste, ali nije bilo dovoljno. Hornetsi su sa 15-27 na devetom mjestu Istoka.