Murray uzeo Wimbledon drugi put u karijeri!

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 10.07.16. | 18:26

Andy Murray još je jednom slavio na Wimbledonu.

Britanski tenisač u velikom je finalu na središnjem terenu All England Cluba svladao kanadskog predstavnika Miloša Raonića u tri seta, sa 6:4, 7:6(3) i 7:6(2) za dva sata i 50 minuta igre.

Drugom tenisaču svijeta za drugi su trijumf u karijeri pred domaćim navijačima u Wimbledonu ključni bili 'tie-breakovi' u drugom i trećem setu koje je uzeo sa 7:3 i 7:2 i riješio sve nedoumice oko pobjednika.

Raonić je s druge strane, pokazao veliki potencijal i najavio da njegovo vrijeme dolazi. Po prvi se put borio za naslov na nekom Grand Slam turniru. Murrayju nije uspio uzeti servis, a svoj je gubio jednom, u prvom setu, u sedmom gemu. Ostala dva seta otišla su u 13. igru.

Murray je tako osvojio svoj treći naslov na Grand Slam turnirima u 11. finalu. Posljednji put je na 'svetoj travi' slavio 2013. godine. Ujedno mu je to bio prvi put.