Kakvo čupanje živaca! Federer nakon više od tri sata borbe izborio finale s Nadalom!
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 01.04.17. | 09:35
Sjajan smo polufinalni meč gledali na velikom ATP turniru u Miamiju.
Nakon što je Španjolac Rafael Nadal bez problema odradio posao u prvom polufinalu ATP turnira u Miamiju, svladavši Talijana Fabija Fogninija sa 6:1 i 7:5 nakon sat i pol igre, drugo polufinale je bilo itekako zanimljivo. Švicarac Roger Federer morao je protiv Australca Nicka Kyrgiosa igrati tri seta i to sva tri u tie-breaku za prolaz u finale, nakon tri sata i 15 minuta igre.
U prvom setu su obojica po jednom izgubili svoje servise, Federer je u 12. gemu imao set loptu, ali se Australac vratio i set je otišao u 13. igru u kojoj je također bilo kikseva na servisu. Kyrgios je pet puta gubio svoj, a Federer četiri i uzeo je prvu dionicu sa 11:9.
U drugoj dionici igre nije bilo breakova, tek dvije break lopte imao je Švicarac, ali ih nije iskoristio i ponovno se došlo do lutrije 13. igre. Ovoga puta je uspješniji bio Australac, iako je Federer imao čak dvije meč lopte. Kyrgios se izvukao i s identičnih 11:9 uzeo drugi set i izborio treći odlučujući.
Tu smo ponovno dočekali tie-break budući da nije bilo niti jedne prilike za obrat, ali Švicarac je brže odradio posao, triput oduzeo servis protivniku, svoj ispustio dvaput i došao do velike pobjede. Ovo im je bio drugi susret i drugi je put meč otišao u tri seta i u tri tie-breaka, samo je prošlog puta u Madridu 2015. godine više sreće imao Kyrgios.
Za naslov u Miamiju tako će se boriti Federer i Nadal. Bit će to 37. susret dvojice teniskih velikana. Španjolac ima bolji omjer, 23:13, ali treba napomenuti da je ove godine obje pobjede ostvario veliki Švicarac, u finalu Australian Opena i na Indian Wellsu.
ATP Miami, polufinale:
Kyrgios – Federer 6:7(9), 7:6(9), 6:7(5)
Nadal – Fognini 6:1, 7:5
(Foto: Action Images)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eNogomet
Baseball
Stolni Tenis
Kriket
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.