
Čilić dovršio posao protiv Lacka i izborio osminu finala Wimbledona
Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 02.07.16. | 13:27
Prvi hrvatski reket Marin Čilić nije imao većih poteškoća u nastavku jučerašnjeg zbog kiše prekinutog meča trećeg kola Wimbledona protiv Slovaka Lukaša Lacka.
Međugorac je osminu finala Wimbledona osigurao pobjedom u tri seta, sa 6:3, 6:3 i 6:4 nakon ukupno sat i 50 minuta igre. Marin Čilić je dvoboj protiv slovačkog kvalifikanta i 123. tenisača svijeta Lukaša Lacka započeo još jučer, ali je kiša dvaput prekidala meč, a posljednji put u trećem setu pri vodstvu Čilića 1:0.
Danas je deveti nositelj i 13. tenisač svijeta za manje od pola sata igre riješio susret do kraja. Jedan break u nastavku meča bio je dovoljan za pobjedu u trećem kolu i prolaz u drugi tjedan turnira te mjesto među 16 najboljih. Tako će treću godinu zaredom igrati u osmini finala wimbledonskog turnira. Čilić je ubacio 19 asova, a na svoj je servis tijekom meča izgubio svega 13 poena. Imao je i 21 break-loptu, a iskoristio je njih pet. Lacko je imao jednu, koju je i iskoristio.
Ovo je bio drugi susret Čilića i Lacka i druga pobjeda hrvatskog igrača.
U borbi za četvrtfinale hrvatskog tenisača očekuje pobjednik susreta između petog nositelja Japanca Keija Nishikorija i Rusa Andreja Kuznjecova.
Wimbledon, treće kolo:
Čilić - Lacko 6:3, 6:3, 6:4
(Foto: Action Images)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Odbojka na pijesku
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Ragbi
Counter Strike
LOL
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.