Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 14.09.14. | 16:10

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić nastavlja sa sjajnim nastupima za Inter. Ubilježio je svoj prvi pogodak u talijanskom prvenstvu te čak dvije asistencije u uvjerljivoj 7:0 pobjedi Intera protiv Sassuola.

U drugom kolu Serie A, na Giuseppe Meazzi, Kovačić je protiv Sassuola zabio drugi gol za domaćine. U 21. minuti sjajno je prošao nekoliko braniča gostiju i loptu bez problema poslao u suprotni kut Sassuola za vodstvo 2:0. Kovačić je odlično i otvorio utakmicu.

Bio je pokretač akcije za prvi gol Intera već u četvrtoj minuti kada za vodstvo domaćina zabija Icardi. Kovačić s sjurio prema šesnaestercu i precizno poslužio 21-godišnjeg Argentinca, koji je svoj drugi gol zabio u 30. minuti s ruba šesnaesterca, a treći za hat-trick u 53. minuti za velikih 5:0. Asistirao mu je ponovno odlično raspoloženi Kovačić, koji je uz ovacije, igru napustio u 65. minuti. Podsjetimo, Kovačić je ovoga ljeta postigao prve golove za Inter u europskom dvoboju sa Stjarnanom – hat-trick, a sada je konačno stigao i Serie A prvijenac nakon godinu i pol u dresu Intera. Pogodak za 4:0 djelo je Pabla Osvalda u 43. minuti.

Šime Vrsaljko nastupio je za goste od prve minute, ali je igru napustio već u 18. minuti zbog ozljede. Sassuolo je od 60. minute s igračem manje jer je crveni karton dobio Domenico Berardi. Inter je na kraju slavio s visokih 7:0, a do kraja su se u strijelce upisali još jednom Osvaldo u 72. te Guarin u 74. minuti.Interu je ovo najuvjerljivija domaća pobjeda u Serie A od 1966. godine kada je s istim rezultatom isprašio Bresciju.

U ranijoj današnjoj utakmici, Torino je izgubio 2:0 kod Sampdorije, Atlanta je s 2:1 bila bolja u gostima od Cagliarija. Lazio je s 3:0 ispratio Cesenu, a Napoli je neočekivano prosuo bodove kod kuće, 1:0 porazom od Chieva. Fiorentina našeg Milana Badelja odigrala je 0:0 protiv Genoe, a hrvatski nogometaš nije ulazio u igru.

Daanašnji program u najjačoj talijanskoj ligi zaključit će Parma i Milan.

SERIE A, 2. KOLO

Subota

Empoli – Roma 0:1 (Sepe 45'-ag)
Juventus – Udinese 2:0 (Tevez 8', Marchiso 75')

Nedjelja

Sampdoria – Torino 2:0 (Gabbiadini 34', Okaka 79')
Cagliari – Atalanta 1:2 (Cossu 85' 11m/Estigarribia 4', Boakye 67')
Fiorentina – Genoa 0:0
Inter – Sassuolo 7:0 (Icardi 4', 30', 53', Kovačić 21', Osvaldo 43', 72', Guarin 74')
Lazio – Cesena 3:0 (Candreva 19', Parolo 56', Mauri 90')
Napoli – Chievo 0:1 (Lopez 49')
20:45 Parma – Milan