Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 26.10.14. | 19:51

U osmom kolu Serie A, Inter je u gostima došao do pobjede protiv Cesene.

S minimalnih 1:0 slavio je Inter, iako se mreža tresla i pred kraj utakmice, u 85. minuti, ali je gol koji je postigao Hugo Campagnaro poništen zbog zaleđa.

Bio je u sjajnoj prilici samo dvije minute kasnije i hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, koji je odigrao svih 90 minuta za Inter. Lijepo je dohvatio loptu s ruba šesnaesterca ali je pucao visoko iznad gola. Inter je vodio protiv momčadi iz donjeg dijela ljestvice od 32. minute kada je Mauro Icardi precizno izveo penal. Nicola Leali morao napustiti travnjak zbog prekršaja i grubog starta na Rodrigu Palaciju u svom kaznenom prostoru, a gosti su to okrunili pogotkom.

Inter je bio puno bolja momčad i zasluženo je stigao do svoje treće pobjede sezone i sa 12 bodova, koliko ima i deveta Genoa je osmi na ljestvici.

Nakon samo remija Rome, Juventus je danas iskoristio pruženo i opet je na tri boda viška. Roma ima 19, a Juventus 22, nakon što je s 2:0 svladao Palermo. Strijelci za domaćine bili su Arturo Vidal u 32. minuti i Fernando Llorente u 64. minuti.

S istim je rezultatom Udinese svladao Atalantu, a hrvatski nogometaš Igor Bubnjić bio je na klupi za domaćine, kao i Josip Radošević u uvjerljivom slavlju Napolija protiv Verone, za koju je svih 90 minuta igrao Ivan Martić. Napoli je s čak 6:2 ispratio goste, a hat-trick je zabio Higuain u drugom poluvremenu.

Lazio je s 2:1 svladao Torino, a Genoa je slavila kod Chieva s 2:1.

Serie A:

Nedjelja:

Chievo - Genoa 1:2 (Zukanović 36'/Matri 72', Pinilla 84')
Juventus - Palermo 2:0 (Vidal 32', Llorente 64')
Udinese - Atalanta 2:0 (Di Natale 6', Thereau 36')
Cesena - Inter 0:1 (Icardi 11m 32')
Lazio - Torino 2:1 (Biglia 15', Klose 60'/Farnerud 53')
Napoli - Verona 6:2 (Hamsik 44', 58', Higuain 68', 84', 90', Callejon 76'/Hallfredsson 1', Lopez 66')