Redsi svladali City, Lisice prekinule Bilićevu seriju, Chelsea nastavio s pobjedama

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 01.01.17. | 09:11

Jučer je na Staru godinu, odigrano sedam utakmica engleskog prvenstva.

West Ham našeg Slaven Bilića je izgubio do branitelja naslova Leicestera s 1:0 pogotkom Slimanija u 20. minuti i tako je lijepoj seriji od deset osvojenih bodova u četiri posljednje utakmice došao kraj.

Svoju seriju je nastavio vodeći Chelsea, koji je s 4:2 pobijedio Stoke City i nanizao 13. uzastopno slavlje u Premiershipu.

Manchester United je preokretom i golovima Martiala i Pogbe u 85. i 86. minuti došao do 2:1 pobjede protiv Middlesbrougha.

U posljednjoj utakmici 2016. godine, Liverpool je u derbiju svladao Manchester City pogotkom Wijnalduma u osmoj minuti. Time su 'Redsi' došli do drugog mjesta prvenstvene ljestvice, a 'Građane' pogurali na treću poziciju. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren je igrao svih 90 minuta za domaćine.

Premiership, 19. kolo, rezultati:

Burnley – Sunderland 4:1 (Gray 31', 51', 53', Barnes 67' 11m/Defoe 71')
Chelsea – Stoke 4:2 (Cahill 34', Willian 57', 65', Costa 85'/Martins Indi 46', Couch 64')
Leicester – West Ham 1:0 (Slimani 20')
Manchester United – Middlesbrough 2:1 (Martial 85', Pogba 86'/Leadbitter 67')
Southampton – WBA 1:2 (Long 41'/Phillips 43', Robson-Kanu 50')
Swansea – Bournemouth 0:3 (Afobe 25', Fraser 45+1', King 88')
Liverpool – Manchester City 1:0 (Wijnaldum 8')