REUTERS/Russell Cheyne

Rangers osigurao finale protiv Celtica

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 21.04.24. | 18:50

U aktualnoj sezoni se obilježava 150 godina od odigravanja prvog izdanja škotskog Kupa, a u finalu će igrati dvije uvjerljivo najtrofejnije momčadi ovog natjecanja

Nogometaši Rangersa igrat će u finalu škotskog FA Cupa nakon što su u polufinalu, na Hampden Parku, pobijedili Hearts 2-0.

Junak polufinalne pobjede Rangersa bio je belgijski nogometaš Cyriel Dessers koji je postigao oba pogotka. Prvi je dao već nakon pet minuta igre, dok je konačnih 2-0 postavio u 78. minuti.

Hrvatski nogometaš Borna Barišić za Rangers je zaigrao od 80. minute.

Dan ranije finale je izborio i Celtic koji je nakon 3-3 protiv Aberdeena poslije 120 minuta igre, slavivši 6-5 nakon raspucavanja jedanaesteraca.

U aktualnoj sezoni se obilježava 150 godina od odigravanja prvog izdanja škotskog Kupa, a u finalu će igrati dvije uvjerljivo najtrofejnije momčadi ovog natjecanja. Celtic je Kup osvojio 41. put, a Rangers 34. puta. Nakon polufinalnog poraza Hearts je ostao na dosadašnjih osam trofeja.