Orijent kaznio pogreške Puljana i slavio na Aldo Drosini, Karoglan ne može biti zadovoljan igrom, ali barem je dobio odgovore na neka pitanja

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 14.07.23. | 20:23

Na tribinama su zajedno utakmicu gledali Monsef Bakrar koji i dalje čeka Visu za SAD te Advan Kadušić koji je do daljnjeg 'out'.

Nogometaši Orijenta svladali su Istru 1961 rezultatom 3-1 u prijateljskom ogledu igranom na Aldo Drosini. Momčad sa Sušaka bila je bolja te su zasluženo došli do pobjede protiv kombinirane momčadi Zeleno-žutih. Mislav Karoglan ne može biti zadovoljan izvedbom svojih igrača, ali barem je dobio odgovore na pitanja na koga može računati u nadolazećoj sezoni, a na koga ne. Istra 1961 očito ima problema sa širinom kadra, jer Orijent je danas bio bolji takmac te su većim dijelom utakmice bili bolji takmac. Iako su pogotke zabijali najčešće nakon pogrešaka domaćina, rukopis trenera Budicina bio je očigledan te se njegovi igrači mogu sretni i zadovoljni uputiti nazad prema Kvarneru.

Iako je domaćin mogao do vodstva već u 2. minuti nakon što je glavom tukao Bradarić poslije udarca iz kuta kojeg je izveo Maurić, ipak je pet minuta kasnije Čorić bio taj koji je prvi morao izvaditi loptu iz svoje mreže. Corelli je loše gradio loptu, Simčić ga je 'orobio', a potom i rutinski svladao nekadašnjeg vratara Opatije za vodstvo gostiju 1-0. Domaćin se potom malo uozbiljio, u narednih 20-ak minuta su imali nekoliko prilika (najbolja je bila ona iz 35. minute kad je Vuk uzdrmao vratnicu), ali gosti su se svaki put uspjeli obraniti. Prije odlaska na predah je Faal u 40. propustio povećati vodstvo gostiju kad se našao u sjajnoj prilici, ali je tukao ravno u Čorića.

U nastavku je Tadejević zabio za 2-0 nakon što je jako loše reagirao Čorić. Bilo je to u 58. minuti, prekid je izveo Črnko, Čorić nije uspio uhvatiti loptu, a kapetan Orijenta je bio budan te je iz blizine lako poentirao.

Matej Monjac, koji je nedavno produljio svoju vjernost Orijentu, u 67. minuti je zabio za 3-0, da bi onda u 75. Glavan poentirao za konačnih 3-1. U nastavku se ritam utakmice malo razbio, ali u svakom slučaju je pobjeda Orijenta bila potpuno zaslužena.

Spomenimo kako će Istra 1961 sutra, uz slobodan ulaz za gledatelje, odigrati svoju 'pravu' generalku prije početka sezone protiv Kopra na Aldo Drosini,

Početne postave:

ISTRA 1961: Ćorić, Ramić, Corelli, Bradarić, Rovis, Blagojević, Maurić, Čuić, Žgomba, Josipović, Vuk. Trener: Mislav Karoglan

ORIJENT 1919: Margan, Mulac, Milanović, Švrljuga, Bodetić, Putnik, Valjan, Fatić, Bubnjar, Simčić, Faal. Trener: Fausto Budicin