OCJENE - Dinamo: Livaković uzeo pa vratio, Perićev 'koktel', Ljubičić i Lauritsen junaci, Ivanušec još traži pravu formu...

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 02.08.22. | 22:13

Piše se pobjeda, to je najvažnije.

Evo kako smo ocijenili igrače i trenera Modrih. Slažete li se s našim ocjenama?

Dominik LivakovićVratar
<p>Prvo je primio gol kakav ne bi smio primiti. U svoj kut, praktički naslonjen na vratnicu. Čudio se i sam gdje je lopta prošla, ali prošla je, nije smjela. Gol, koji je vratio Ludogorec u život, veliki kiks. No, poslije se iskupio. Skinuo Sotiriouu loptu s noge na prvoj vratnici, onda nekako uspio zaustaviti Rickov udarac koji je Mišić skrenuo prema mreži, a onda, obrana utakmice, kad je opet zaustavio Sotirioua. Ukratko, Livaković uzeo, Livaković vratio.</p>
Ocjena
6
Stefan RistovskiObrana
<p>Imao je puno posla, puno toga odradio kako treba, ali bilo je trenutaka kad je i on zaplivao. Iako gol Bugara ide na dušu Livakovića, mogao je i on bolje reagirati, bio je predaleko od brzonog Tekpeteya i nije mogao na vrijeme spasiti. Klasična doza energije, požrtvovnosti, njegovo iskustvo puno znači momčadi u trenucima kad je glava ispod vode</p>
Ocjena
6
Rasmus LauritsenObrana
<p>Sjajna partija! Već u prvom napadu stajao je na pravom mjestu i spasio vrata, onda je dobro skočio i pomogao Periću da zabije vodeći gol. A poslije toga je odradio kako treba sve ono što branič treba činiti. Dobro, nije ni uvijek sve stizao, ali kad se sve zbroji i oduzme, jedini je svih 90 minuta bio na visokoj razini. Podsjetio na Lauritsena iz prve sezone u Dinamu.</p>
Ocjena
7.5
Dino PerićObrana
<p>Kakav je to bio koktel. Greška na samom startu, pa majstorski gol. Onda zamalo zaradio isključenje pa uklizavanjem spasio gol. Čitavu utakmicu odigrao u ritmu 'up and down', na kraju ipak nije bio kriv nizašto. U konačnici ovaj ćemo nastup ipak pamtiti po tom, za stopera neobičnom, golu.</p>
Ocjena
6.5
Robert LjubičićVezni red
<p>Imao je opet u početku problema na lijevom boku, curilo je i po toj strani. No, onda se sjajno ubacio naprijed, najzaslužniji je za drugi pogodak. Poslije toga sasvim drugo lice, uz još poneki izlet u prazno, odradio je ipak dvoboj za visoku ocjenu. Imao je i priliku, pucao je desnom nogom s 20 metara, nije bilo daleko. Da je još to zabio, bio bi prvo ime susreta.</p>
Ocjena
7
Josip MišićVezni red
<p>U prvom dijelu kao da je bio u 'leru', kao da su mu Bugari bli prebrzi. Kasnio je s pokrivanjem kod svog šesnaesterca, griješio u predaju, lopte su se često odbijale u suparničke noge. U nastavku došao k sebi, nekoliko puta blokirao, pravovremeno uklizao, spasio. Dobio nepotreban žuti karton zbog prigovora, srećom, izdržao je da ne dobije drugi.</p>
Ocjena
6
Luka IvanušecVezni red
<p>Čačić ga je zamijenio na poluvremenu i to puno toga govori. Ivanušec na početku ove sezone nije pravi, to je sad već kontinuitet, očito je da se ne osjeća najbolje na toj desnoj strani, po kojoj su domaćini lagano prolazili. Iako, odlično je proigrao Drmića, koji je išao sam na gol, bio bi vjerojatno i na povratnoj lopti Ljubičića da je Padt nije smjestio u vlastitu mrežu. No, premalo je to za njegovu klasu, od Ivanušeca se očekuje više.</p>
Ocjena
5.5
Arijan AdemiVezni red
<p>Rijetko kad zakaže, nije ni sad, iako nije odigrao jednu od svojih velikih utakmica. Puno je bilo posla na sredini terena i njegovoj polovici, rijetko se u svom stilu ubacivao pred vrata u gol-šanse. Smirivao suigrače kad je trebalo predahnuti, ostao miran i koncentriran, spuštao i podizao ritam po potrebi. </p>
Ocjena
6
Martin BaturinaVezni red
<p>Dobio je Čačićevo povjerenje, u nekoliko poteza očitao se njegov beskonačni potencijal, akcija za drugi gol krenula je njegovim točnim i lijepom proigravanjem Oršića. Ipak, nedostaje mu ovakvih utakmica, gubio je duele protiv snažnih suparničkih veznjaka, teško dolazio do kvalitetne pozicije u završnici. No, za njega nema brige, bit će sve bolji.</p>
Ocjena
6
Mislav OršićNapad
<p>Imao je prste u oba Dinamova pogotka. Kod prvog je on lukavo ubacio u kazneni prostor, kod drugog vrhunski pričekao i proigrao Ljubičića koji mu je došao iza leđa. I sudjelovao u još nekoliko akcija koje su mogle bolje završiti. Nedostajalo je preciznosti i svježine u završnici, ali vidjelo se i koliko respekt uživa kod protivnika, kad ide prema braničima, povlače se i posebno paze da se ne namjesti na udarac. </p>
Ocjena
6.5
Josip DrmićNapad
<p>Puno radi, skače, otvara prostor, ali kao da se još uvijek ne razumije potpuno sa suigračima. Da je bio manje sebičan mogao je dodati, a ne pucati iskosa u 15. minuti, Dinamo je mogao povesti 3:0 i riješiti, možda, i sve probleme oko prolaska.</p>
Ocjena
5.5
Dario ŠpikićNapad
<p>Ušao u 46. minuti umjesto Ivanuišeca i donio novu energiju i dva odlična proigravanja za Menala koja on nije iskoristio. Očito, oporavio se od ozljede iz Skopja.</p>
Ocjena
6.5
Bruno PetkovićNapad
<p>Ušao u 60. Minuti umjesto Drmića i u fazi napada nije napravio ništa. Gubio je lopte, bio bez rješenja i daleko od gola, opet 'onaj' Petković. Ali, uzeo neke važne lopte u obrani, poneku i zadržao.</p>
Ocjena
5.5
Luka MenaloNapad
<p>Ušao u 71. minuti umjesto Oršića i mogao se proslaviti. Imao je dvije prilike, dva udarca koja su mogla pokopati Ludogorec. Ovog puta nije bio džoker s klupe, no, njegovim ulaskom Dinamo je postao opasniji, konkretniji, Menalo je donio novi impuls.</p>
Ocjena
6
Boško ŠutaloObrana
<p>Ušao u 86. Minuti umjesto Batruine kao taktička zamjena, upisao europski debi za Dinamo, ali igrao premalo za ocjenu.</p>
Ocjena
-
Ante ČačićTrener
<p>Piše se pobjeda, to je najvažnije. No, Dinamo je opet loše ušao u susret, u dobrom dijelu utakmice bio podređen i u nokdaunu, mogao bi to netko negdje kazniti. Vukao dobre poteze s klupe, dobro mijenao, u svakom slučaju, rezultat mu nitko ne može uzeti.</p>
Ocjena
6.5

GNK DinamoLudogorecLiga prvakaAnte ČačićDino PerićDominik LivakovićStefan RistovskiRasmus LauritsenRobert LjubičićJosip MišićArijan AdemiLuka IvanušecMartin BaturinaMislav OršićJosip DrmićBruno PetkovićBoško ŠutaloLuka MenaloDario Špikić