Mali zagrebački derbi pripao Lokomotivi

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 05.03.16. | 17:20

Zagrebački mini derbi i prva utakmica 26. kola hrvatskog nogometnog prvenstva između Zagreba i Lokomotive u Kranjčevićevoj propao je Lokosima, koji su slavili s 3:1.

Junak Lokomotive bio je dvostruki strijelac Ivan Fiolić, koji je bio precizan u 16. i 82. minuti. 'Pjesnici' su u 78. minuti zabili za 1:1 zahvaljujući Gabrijelu Bobanu, ali je onda Fiolić bio precizan za 2:1, a uvjerljivu pobjedu potvrdio je Mirko Marić u sudačkoj nadoknadi, svojim sedmim ovosezonskim pogotkom.

Lokosi su i više nego zasluženo uzeli sva tri boda, koja su ih dovela do četvrtog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Ujedno je ovo bio treći susret Lokomotive i Zagreba ove sezone i treća pobjeda Lokosa.

Zagrebaši su upisali 18. poraz ove sezone i ostali su prikovani na dnu prvoligaške ljestvice sa samo deset bodova. Imaju tek jednu pobjedu i sedam remija te su se praktički već oprostili od prvoligaškog društva. Deveti Osijek ima 11 bodova više 21, kao i osmoplasirana Istra.

Danas se podsjetimo trebala igrati i utakmica Intera i Hajduka, ali je zbog snijega u Zaprešiću prebačena za utorak.