Liverpool uvjerljivom pobjedom otvorio Premiership

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 09.08.19. | 23:02

Odlična utakmica na otvaranju sezone.

Utakmicom između Liverpoola i Norwicha otvorena je nova sezona Premiershipa, u kojoj je domaćin slavio 4:1.

Liverpool je odigrao furiozno prvo poluvrijeme. Već u 7. minuti domaći dolaze u vodstvo autogolom Hanleya, koji je pokušao presjeći dodavanje, no na njegovu nesreću lopta je spremio u vlastitu mrežu. U 19. minuti Salah povećava prednost domaćina na 2:0. Firmino i egipćanin su odigrali lijepu akciju, koju salah prizemnim udarcem završava za slavlje Liverpoola. U 28. minuti salah je izveo korner te pogodio glavu van Dijka, koji zabija za 3:0. Redsi ni tu nisu stali, već u 42. minuti povećavaju na 4:0. Alexander-arnold je ubacio oštru loptu u kazneni prostor te pogodio utrčalog Origija, koji sa desetak metara posprema loptu iza nemoćnog Krula. Norwich u prvom poluvremenu i nije bio toliko lošiji protivnik, kako nalaže rezultat, no svoje poluprilike nisu realizirali.

Drugo poluvrijeme Liverpool otvara kao da je rezultat 0:0. Redali su prilike jednu za drugom, ali dekoncentracija i sjajni Krul su čuvali goste od totalne katastrofe. No, gosti u 64. minuti dolaze do počasnog gola. Buendija je dodao Pukkiju, koji sam izlazi ispred vratara Adriana te ga matira za konačan rezultat. Mogao je Norwich u samoj završnici doći do još jednog pogotka, no rezultat se nije mijenjao.