Bosanskohercegovački veteran torpedirao pretposljednju momčad Bundeslige (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 29.09.19. | 20:06

Ibišević ušao u 58. minuti i zabio iz prvog dodira.

Odigrane su posljednje dvije utakmice šestog kola njemačke Bundeslige u kojima su gosti uzeli puni plijen.

Freiburg je na gostovanju protiv Fortune preokretom i pobjedom 1:2 došao do sva tri boda. Hennings je u 42. minuti doveo domaćine do vodstva od 1:0.

No, Freiburg je u samom finišu prvog dijela golom Schmida vratio stvari na početak.

Gol vrijedan tri boda za goste je u 81. minuti postigao Waldschmidt. Napomenimo, da je Holer u 64. minuti promašio kazneni udarac.

Hertha je demolirala Koln na RheinEnergie stadionu rezultatom 0:4. Goste je u 23. minuti prekrasnim golom Dilrosum doveo u vodstvo 0:1.

U 39. minuti domaćin ostaje s igračem manje, izravan crveni karton dobio je Mere. Hertha je u drugom poluvremenu iskoristila igrača više te je na krilima Ibiševića potopila domaćina. Bosanskohercegovački napadač ušao je u 58. minuti i iz prvog dodira povećao na 0:2.

Da bi isti igrač u 62. minuti postigao svoj drugi, a gostujući treći gol.

Fantastičnu večer Berlinčana potvrdio je Boyata golom u 83. minuti za konačnih 0:4.