Kup nacija: Togo zatvorio prilaze braniteljima naslova, DR Kongo bolji od Maroka

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 16.01.17. | 21:50

Nezanimljiv susret odigrali su Obala Bjelokosti i Togo

U utakmici skupine C Afričkog Kupa Nacija, Togo je uspio izboriti remi protiv branitelja naslova, Obale Bjelokosti. Konačni rezultat bio je 0:0.

Bila je ovo za turnir poput ovoga neuobičajeno teška i nezanimljiva utakmica, s jako malo prigoda s obje strane. Togo se vodio računicom da je poraz na otvaranju turnira nezgodna stvar za preostale dvije utakmice, stoga je bunkerom zatvorio prilaze svom golu.

Obala Bjelokosti imala je nekoliko prigoda, ali je i kod njih oprez prerastao u strah od blamaže na otvaranju, pa je po teškom i vlažnom vremenu utakmica bila osuđena na nezanimljivih 0:0.

U drugoj utakmici dana DR Kongo je s igračem manje svladao Maroko. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Kage u 55. minuti, dok je u 81. minuti u redovima DR Konga drugi žuti karton zaradio Mutambala, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.