Tijek utakmice: Hrvatska - Crna Gora 27:21

Vrijeme Čitanja: 4min | čet. 09.01.20. | 22:00

Sigurna pobjeda Kauboja.

Hrvatska - Crna Gora (27:21)

TIJEK UTAKMICE:

60' KRAJ UTAKMICE. Prva pobjeda Kauboja, konačan rezultat je 27-21, a igračem utakmice proglašen je Domagoj Duvnjak.

58' Šarac zabija za 27-19! Crnogorci su uspjeli smanjiti na -7, ali utakmica je gotova...

55' Matanović zabija za +7!

54' Hrvati drže siguran odmak od Crne Gore. Trenutni rezultat je 25-19 za Kauboje, a do kraja je ostalo pet i pol minuta. Hrvatska ima napad.

52' Nakon što smo primili gol 7 na 6, Marin Šipić zabija svoj drugi gol i vraća Hrvatsku na +6. Rezultat je 24:18

50' David Mandić iz kontre za 23:17 nakon nove obrane Šege.

48' Dobili smo gol s igračem više, ali je Cindrić proigrao Marića, koji opet zabija te je sad na istom učinko kao i Horvat, 4/4.

47' Drugo isključenje i Vuku Lazoviću. Marić uneređuje Crnogorce na crti.

46' Nakon nemoći i očajničkog šuta Crnogoraca, Marić dobija loptu Duvnjaka na crtu i prvi put postavlja razliku na pet.

45' Koristimo igrača više, Horvat s krila za 20:16.

44' Prvo smo primili gol na prazna vrata, a nakon toga Radović dobija drugo svoje isključenje nakon što je jednostavno pomeo Marka Mamića. Trenutno je 19:16.

41' Prvo preko Karačiča nakon prebrojavanja, pa preko Cindrića sa sedam metara dolazimo prvi put do četiri gola razlike.

37' Serija 4:0, Hrvatska po prvi puta na tri gola razlike nakon dobre obrane Šege i gola Cindrića iz kontre.

36' Šego brani, a na drugoj strani Cindrić se probija i zabija s crte za plus dva za 16:14.

35' Odličan blok u obrani koji je rezultiralo golom Mandića u kontri za novo naše vodstvo 15:14

34' Novo isključenje za Crnogorce, Radović je vani. Naši to brzo koriste prodorom Stepančića koji loba Simića za 14:14

33' Izjednačenje Hrvatske još jednom preko Marića, ali Crnogorci ekspresno vraćaju vodstvo 13:14

31' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

30' KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

30' Zabili smo s istekom vremena ''na prevaru''. ali to jako loše djeluje.

30' Opet naši ispali, i Lipovina izbija sam pred Šegu, te lako zabija. Sad je dva razlike 11:13

29' Lipovina i Grbović su lukavo izigrali naše, te crnogorski pivot zabija za povratak vodstva rivala 11:12

27' Anđelić s poda i izvana za novo izjednačenje 11:11.

26' Simić je obranio čisti zicer Karačiću iz kontre, te je stigla kazna na drugoj strani. rezultat je 11:10.

25' Cindrić se probija i zabija sam pred golom, ponovno za plus dva.

24' Ravlić iz čiste kontre za 10:9. Treba više ovoga.

23' Malo se Hrvatska uozbiljila u obrani, ali nikako da se odvojimo. Šipić promašio čisti zicer. Bakić zabija po prvi put s krila za Crnogorce i rezultat 9:9.

21' Lipovina izdaleka za novi goil Crne Gore. 9:8 je trenutno.

20' Oduzeli smo jednu loptu, te je Horvat zabio svoj treći gol na prazna vrata iz kontre. Prvi put Hrvatska vodi s dva razlike, a Crnogorci su dobili novo isključenje.

18' Cindrić sa sedam metara za novo vodstvo, ali što je možda važnije - Ćavor je dobio drugo isključenje. 8:7 za Hrvatsku.

17' Prvo Horvat s krila, pa Ćavor nakon što je naša obrana ispala. Igra se gol za gol.

15' Dva gola dva pivota. Šipić, pa Grbović za 6:6.

14' Stefan Vujović šutom iz daljine donosi novo izjednačenje, 5:5 je.

12' Cindrić je opet zabio, ali Mandić je dobio već drugo isključenje. Što svakako nije dobra vijest.

11' Mini-serija Hrvatske od 2:0 za vodstvo preko Stepančića i Cindrića, ali Crnogorci brzo vraćaju iz sedmerca.

9' Prvo isključenje za Hrvatsku. David Mandić mora van radi prekršaja na Ćavoru u skoku.

8' Gol za gol, sad je 2:3, ali Hrvatska se muči na obje strane terena. Strijelci Ćavor i Duvnjak.

6' Vladan Lipovina s igračem manje smješta bombu pod prešku s 10 metara. 1:2 gubimo.

5' Isključenje za Ćavora radi namjernog igranja nogom, a Horvat izjednačuje s krila. 1:1

3' Hrvatska nije dobro počela. Naktivan napad na početku, ali su zato Crnogorci poveli preko Grbovića, 0:1 je.

1' Počela je utakmica.

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20:30 sati protiv Crne Gore otvara Europsko prvenstvo, jedino natjecanje s kojeg naši Kauboji još nisu donijeli najsjajnije odličje. Nekako su se Červarovi izabranici u tišini pripremali za smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta, bez prevelike pompe kao da im narodni puk i ne vjeruje previše, no to je možda njihova i najveća prednost.

Pogledajte live TEČAJEVE na utakmici Hrvatska – Crna Gora.

Par mjeseci prije početka priprema nisu dolazile dobre informacije, glavne zvijezde momčadi, Duvnjak, Karačić, Cindrić pa i Musa, su bili ozlijeđeni i pitanje je bilo tko će se od njih uopće oporaviti i koliko će biti spremni za ubitačan turnirski tempo. Međutim, oni su koliko toliko sanirali ozljede do okupljanja, no pripreme su odnijele nove žrtve pa na turniru nećemo gledati Luku Šebetića, Lovru Mihića i na kraju talentiranog pucača Ivana Martinovića, kao ni Manuela Štrleka koji je nažalost ispao iz kombinacija zbog nekih drugih razloga. Međutim, Hrvatska je rukometna sila i ima dovoljno kvalitete boriti se sa svima te uspjehom razveseliti cijelu domovinu.