Sandra Perković ponovno je svjetska prvakinja u disku!

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 14.08.17. | 00:15

Hrvatska atletičarka bila je sjajna u finalu…

Sandra Perković, nakon 2013. godine, ponovno je svjetska prvakinja u disku. Na svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu u večerašnjem finalu Perkoviće osvojila zlato s hicem od 70 metara i 31 centimetrom iz druge serije.

Izvedba Perković bila je dominantna – već u prvoj seriji disk je bacila 69.30 metara i zauzela drugo mjesto. U trećoj seriji ponovno je išla preko sedamdeset metara (70.28), u četvrtoj je bacila 69.81, a u petoj joj je dosuđen prijestup, kao i u šestoj, ali u tom trenutku već je bilo sve riješeno.

Srberna je australska atletičarka Dani Stevens s hicem od 69.64 iz šeste serije, dok je bronca pripala Francuskinji Melini  Robert-Michon koja je u posljednjoj seriji disk bacila 66.27 metara.

Nedugo nakon završetka finala održana je i dodjela medalja.