
Mladost drugo ljeto u nizu radi zvučne transfere, vraća se proslavljeni centar
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 09.05.25. | 12:00
Zagrebački velikan prošle godine doveo je 10 kapitalaca, ali sezona i dalje nije uspješna, odnosno ovisit će o raspletu domaćeg prvenstva. Stoga na Savi slijedi još jedno bogato transfer ljeto
Hrvatski vaterpolski gigant - zagrebačka Mladost - prošlo ljeto napravila je pravi tektonski poremećaj na tržištu. Poslije godina rezultatskih neuspjeha, u klub je stigla financijska injekcija od Grada Zagreba i to je rezultiralo potpisivanjem 10 novih igrača.
Mladost je doslovce dovela pola hrvatske reprezentacije i u klub su se vratili redom - Luka Bukić, Ivan Marcelić, Matias Biljaka, Josip Vrlić i Konstantin Harkov (svi su stigli iz splitskog Jadrana), Franko Lazić (iz Juga AO), Ante Vukičević (iz Marseillea), Ivan Buljubašić i Mislav Vrlić (iz Triestea), te Andrija Bašić (iz Waspo 98 Hannovera).
Usprkos tome, rezultati ni ove sezone nisu ispratili ulaganja i dovođenje brojnih zvijezda svjetskog vaterpola. U kvalifikacijama za Ligu prvaka ispali su u ključnom dvoboju od Radničkog. Potom su u regionalnoj ligi ostalo miljama daleko od doigravanja, a nisu uzeli trofej niti u domaćem Kupu. Poslije toga, u polufinalu eurokupa ponovno je po njihove europske snove koban bio Radnički, a zadnja prilika za spas sezone je finale prvenstva Hrvatske. Tu je Jadran favorit, a Splićani su i poveli u finalnoj seriji s 1-0.
Na Savi bismo stoga ponovno mogli svjedočiti vrlo aktivnom ljetu, a klupska uprava već je dogovorila tri kapitalca. Točnije, jedan od njih - Luka Lončar - već je odavno priznata svjetska marka, dugogodišnji adut Barakuda, dvostruki svjetski prvak, dvostruki srebrni s Olimpijskih igara, a skupio je još nekoliko medalja sa svjetske i kontinentalne smotre. Dogovoren je njegov povratak u Mladost, iz koje je 2015. godine otišao u Jug, potom Pro Recco i Olympiacos te u svoje vitrine pospremio dvije Lige prvaka.
Uz Lončara, već se nekoliko mjeseci priča o tome da je sve dogovoreno s možda i najtalentiranijim vratarom svijeta. Iz Primorja na vrata stiže Mauro Ivan Čubranić, koji je već standardan i na popisima Ivice Tucka. Uz njega, dogovoren je još jedan supertalent iz riječke škole - centar Viktor Tončinić.
Novi sportski direktor kluba - proslavljeni igrač Petar Muslim - početkom travnja predstavljen je kao ključni čovjek za transfer politiku kluba, a ova tri pojačanja pokazuju da je novu karijeru započeo vrlo impresivno. Službeni potpis ugovora s tri navedena pojačanja još uvijek se čeka, ali više izvora potvrdilo je spomenute poslove, uključujući i Total Waterpolo, Sportske novosti i Sportcom.