REUTERS/Jon Nazca

Australija prvi finalist Davis Cupa

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 25.11.23. | 09:14

Za Australiju ovo je 49. plasman u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja

Australski tenisači prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja završnice Davis Cupa koja se igra u Malagi, oni su u polufinalu poveli protiv Finske s nedostižnih 2-0 nakon pojedinačnih dvoboja.

Prvi bod Australiji osigurao je Aleksej Popirin koji je svladao Otta Virtanena sa 7-6 (5), 6-2, da bi posao dovršio Alex de Minaur nadigravši Emila Ruusuvuorija sa 6-4, 6-3.

Za Australiju ovo je 49. plasman u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja, drugi uzastopni, lani u finalu izgubila od Kanade, ali posljednji od svojih 28 naslova osvojila je još prije 20 godina, odnosno 2003. Finskoj je plasman u polufinale daleko najbolji rezultat u povijesti ovog natjecanja.

Australija će u nedjeljnom finalu igrati protiv pobjednika susreta Srbija - Italija koji je na programu u subotu.