Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 01.02.15. | 17:08

Juventus nije uspio iskoristiti jučerašnji kiks Rome i dodatno im pobjeći na tablici Serie A. No, i 7 bodova je velika prednost uoči nastavka prvenstva.

'Stara dama' je u Udinama odigrala miroljubljivih 0:0. Imali su gosti veći posjed lopte, ali ne i puno više šansi. Jednostavno, s niti jedne strane napadači nisu bili raspoloženi te su na kraju Udinese i Juventus podijelili bodove.

Raspoložen je bio naš Ivan Strinić koji se odlično snašao u Italiji. Strinić je opet odigrao svih 90 minuta za Napoli, a svojem je klubu donio i pobjedu sjajnom asistencijom za Gabbiadinija u 62. minuti utakmice.

Na travnjacima su bila i još dva hrvatska nogometaša. Mato Jajalo je debitirao za Palermo nakon odlaska iz Rijeke. Zauzeo je središnje mjesto u veznom redu od samog početka utakmice i igrao do 70. minute u pobjedi svoje momčadi. Duje Čop je, s druge strane, za Cagliari ušao u 71. minuti i gledao kako Pinilla u zadnjim trenucima utakmice iz kaznenog udarca donosi bodove Atalanti.

Inače, junak poslijepodnevnih utakmica u Italiji je Torinov Quagliarella koji je Sampdoriji postigao čak tri gola.

Serie A, 21. kolo:

Atalanta – Cagliari 2:1 (Biava 18', Pinilla 90'-11m/Dessena 44')
Cesena – Lazio 2:1 (Defrel 60', Cataldi 77'-ag/Klose 87')
Chievo – Napoli 1:2 (Britos 25'-ag/Cesar 18'-ag, Gabbiadini 62')
Palermo – Verona 2:1 (Dybala 18', Belotti 79'/Tachtsidis 8')
Torino – Sampdoria 5:1 (Quagliarella 16', 29'-11m, 65', Amauri 75', Peres 90'/Obiang 77')
Udinese – Juventus 0:0