Reuters

VIDEO Prvi u klubu 200: C. Ronaldov jubilej

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 20.06.23. | 20:51

Za 200 nastupa trebalo mu je gotovo 20 godina.

Startavši u kvalifikacijskoj utakmici između Islanda i Portugala u Reykjaviku, Cristiano Ronaldo postao je prvi nogometaš u povijesti koji je zabilježio 200 nastupa za nacionalnu selekciju. C. Ronaldo je, podsjetimo, još u ožujku postao igrač s najviše nastupa za reprezentaciju ostavivši Kuvajčanina Badera Al Mutawu na drugom mjestu sa 196 nastupa, a sada je prvi nogometaš koji je 200 puta nosio reprezentativni dres u službenoj utakmici.

C. Ronaldo je debi za Portugal imao 20. kolovoza 2003. kada je odigrao 45 minuta u 1-0 pobjedi Selecaa nad Kazahstanom. Za 200 utakmica u portugalskom dresu trebalo mu je nešto manje od 20 godina!

Trenutak u kojem je C. Ronaldo ušao u Klub 200 možete pogledati OVDJE (Sportklub).

Na toj ljestvici, od aktivnih nogometaša tu su još spomenuti Al Mzawa, Egipćanin Ahmed Hassan koji je na četvrtom mjestu sa 184 nastupa, Meksikanac Andres Guardado sa 179 (sedmi), dok Lionel Messi sa 175 nastupa za Argentinu dijeli mjesto s Hondurašaninom Mayorom Figueroom koji se umirovio od nogometa. Na sjajnom 18. mjestu, zajedno s Latvijcem Vitalijsom Astafjevsom, koji također ima 166 nastupa za reprezentaciju, nalazi se i naš Luka Modrić. Ako već neće ući u klub 200, nadamo se da će naš kapetan barem ući u klub 170....

Što se pak C. Ronalda tiče, Portugalac drži i rekord po broju golova za reprezentaciju. U spomenutih 200 utakmica zabio je 123 gola, u 89. minuti utakmice za 1-0 pobjedu Portugala na Islandu (OPŠIRNIJE). Na drugom mjestu je umirovljeni Iranac Ali Daei sa 109 pogodaka, a Lionel Messi je u svojih 175 nastupa zabio 103.

Portugalska nogometna reprezentacijaCristiano RonaldoKvalifikacije za Euro 2024Euro 2024