Jeremy Reper-USA TODAY Sports

VIDEO Messi zabio i Kahlini, Inter Miami dominantno do polufinala

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 12.08.23. | 08:30

Argentinac nije izveo jedanaesterac u 12. minuti, ali se svejedno uspio upisati u listu strijelaca.

Inter Miami pobijedio je u četvrtfinalu Leagues Cupa Charlotte FC s uvjerljivih 4-0. Jedan od strijelaca koji je svladao Kristijana Kahlinu bio je i Lionel Messi, koji je zabio posljednji gol Intera.

Zanimljivo, prvi pogodak Intera u 12. minuti djelo je Josefa Martineza iz jedanaesterca, a ostaje pitanje zašto Lionel Messi nije izveo kazneni udarac. Sumnjamo da ga je Kahlina uplašio s tri obranjena jedanaesterca u prethodnoj fazi, no kako god bilo, na kraju je odgovornost u svoje ruke preuzeo napadač iz Venezuele, koji je prevario bivšeg vratara Gorice i poslao loptu u drugu stranu. On je, očito, gledao Kahlinu kako u prošloj utakmici pokazuje pucačima na koju će se stranu baciti.

Na 2-0 povisio je Robert Taylor u 32. minuti, a pitanje pobjednika bilo je odlučeno u 78. minuti nakon što je Adilson Malanda zabio autogol. Konačnih 4-0 djelo je Messija, koji je lakoćom realizirao povratnu loptu Campane.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Messi je ovim pogotkom u svojih prvih pet utakmica za Inter Miami stigao do brojke od čak osam pogodaka. (I.M.)