Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 23.02.17. | 22:59

Odigrane su zanimljive uzvratne utakmice 1/16 finala Europske lige.

Uvjerljiv je bio Lyon, koji je pred domaćim navijačima slavio protiv Alkmaara sa 7:1. Prva četiri gola je domaćin zabio u prvom poluvremenu, u prvih 34 minute igre, a onda samo 'dokrajčio' goste. 'Lavovi' su tako nizozemsku momčad izbacili iz Europe s ukupnih 11:2. Junak domaćina bio je Fekir, koji je zabio hat-trick. Mrežu gostiju načeo je u petoj minuti, Cornet je u 17. minuti povisio na 2:0, a Alkmaar je smanjio na 2:1 u 26. minuti zahvaljujući Garciji. Samo minutu kasnije je Fekir povećao prednost Lyona na 3:1, a u 34. smo vidjeli i peti gol na utakmici, strijelac je bio Darder. Nakon zatišja u drugom poluvremenu, do kraja su pala još tri gola. Fekir je u 78. zabio svoj treći gol, a u strijelce su se još u 87. i 89. minuti upisali Aouar i Diakhaby.

Genk je nakon efikasnih 2:2 protiv Astre u prvom dvoboju, rumunjskom sastavu u uzvratu uspio zabiti pogodak za prolaz dalje. Junak domaćina bio je Pozuelo u 67. minuti.

Pozuelo Goal Genk 1-0 Astra 23.02.2017 by lifefootball

Susret bez pogodaka vidjeli smo između Kopenhagena i Ludogoreca, u kojem bugarska momčad nije uspjela nadoknaditi 2:1 zaostatak iz prvog dvoboja. Danci tako prolaze među 16 najboljih momčadi u ovom natjecanju.

Sparta je u Pragu odigrala miroljubivih 1:1 protiv Rostova, koji je u prvoj utakmici slavio s 4:0. Pogodak za 'prestiž' domaćina zabio je Karavaev u 84. minuti, a goste je u vodstvo doveo Poloz u 13. minuti.

Dmitri Poloz Goal - Sparta Prague   0-1         FK Rostov... by Football--Live

Vyacheslav Karavaev Goal HD - Sparta Prague 1-1... by Super-By

Šahtar našeg Darija Srne je igrao produžetke protiv Celte Vigo, nakon što su gosti u 90. minuti zabili iz penala. Prvi dvoboj pripao je ukrajinskom sastavu s 1:0, a na kraju su gosti u sudačkoj nadoknadi, u 108. minuti postigli pogodak za pobjedu i prolaz. Junak je bio Cabral u 108. minuti.

1/16 finala, uzvrati:

Kopenhagen – Ludogorec 0:0 prva utakmica 2:1
Genk – Astra 1:0 (Pozuelo 67') prva utakmica 2:2
Lyon – Alkmaar 7:1 (Fekir 5', 27', 78', Cornet 17', Darder 34', Aouar 87', Diakhaby 89'/Garcia 26') prva utakmica 4:1
Šahtar – Celta Vigo 0:2 (Aspas 90+1', Cabral 108') prva utakmica 1:0
Sparta Prag – Rostov 1:1 (Karavaev 84'/Poloz 13') prva utakmica 0:4