Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 01.08.16. | 08:44

Nastavlja se serija prijateljskih utakmica diljem svijeta.

Sinoć nije bilo utakmica u sklopu International Champions Cupa, ali se nogomet svejedno igrao na svim meridijanima i paralelama. Tako je Arsenal gostovao u Meksiku gdje je igrao protiv tamošnjeg prvoligaša Guadalajare.

Arsene Wenger je u trećoj pripremnoj utakmici uo0či sljedeće sezone na teren poslao momčad u 4-2-3-1 formaciji, a vidjeli smo naznake kako bi Arsenal mogao izgledati u natjecateljskim utakmicama:

Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott.

Meksikanci se nisu pokazali previše jakim suparnikom, a Arsenal je bez većih problema slavio s 3:1. Golove su postigli Holding, Oxlade-Chamberlain i Akpom, a najbolji potez susreta je djelo Oxlade-Chmaberlaina koji je u 50. minuti sjajno ispremiješao protivničku obranu na desnoj strani i provukao loptu pored golmana. Pogodak za Guadalajaru zabio je Zaldivar iz jedanaesterca u 74. minuti.