Reuters
Reuters

VIDEO Charlotte Kristijana Kahline dominantnom predstavom izborio drugi krug Leagues Cupa

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 30.07.23. | 08:14

U izravnom dvoboju za prolaz, Charlotte je svladala meksičku Necaxu.

U posljednjoj utakmici grupe 11 sjevernoameričkog Leagues Cupa, natjecanja u kojem se natječu najbolji klubovi MLS-a i meksičkog MX-a, Charlotte FC svladao je meksičku Necaxu s 4-1 i kao prvoplasirana momčad skupine, ispred FC Dallasa, izborila plasman u šesnaestinu finala turnira, dok se Necexa oprašta od turnira s nula osvojenih bodova i gol-razlikom 1-7. Junak Charlotte bio je poznati Poljak Karol Swiderski koji je u prvom dijelu asistirao Broncu i Arfiedu, a u 42. se i sam upisao u strijelce nakon dodavanja sunarodnjaka mu Kamila Jozwiaka. Meksikanci su od 49. igrali s igračem manje nakon isključenja Mendeza, a konačni rezultat postavljen je u samoj završnici dvoboja. Agyemang, koji je 10 minuta ranije zamijenio Swiderskog, u 87. je zabio četvrti pogodak za američku momčad, a počasni pogodak za Meksikance zabio je Poggi u 89.

Kristijan Kahlina odigrao je svih 90 minuta za Charlotte i zabilježio je jednu obranu. Na rasporedu je još 10 utakmica grupne faze natjecanja nakon kojih će se znati svi sudionici šesnaestine finala. Prolaz dalje za sada su osigurali Inter Miami, Charlotte, Dallas, Orlando City, Houston Dynamo, New England Revolutionsi, DC United, Philadelphia Union, Cincinnati, Minnesota, Columbus Crew iz MLS-a te meksički klubovi U.N.A.M, Cruz Azul, Mazatlan, Juarez, Club America i Leon.