Sjajne škarice: Šibenčani drže korak sa Zrinskim, pokoren Orijent

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 07.04.24. | 19:25

Odlučio je majstorski potez Ivana Božića

U posljednjem dvoboju 25. kola Prve nogometne lige Šibenik je upobijedio Orijent 1-0 te se ponovno približio na dva boda zaostatka vodećem Zrinjskom.

Prvu priliku domaćin je imao u 10. minuti kada je Božić izveo slobodan udarac sa 17 metara, ali sjajno je obranio ponajbolji igrač susreta, vratar Orijenta Patrik Mohorović.

Gosti su najopasnije zaprijetili u 28. minuti kada je iznenada zapucao Galešić s više od 20 metara, lopta je imala nezgodan luk i vratar Đaković krajnjim naporom izbio ju je u korner.

U 35. minuti pogodak: Roca je ubacio loptu u kazneni prostor, na drugoj vratnici se sjajno snašao Ivan Božić i u padu preko glave škaricama pogodio za vodstvo.

U drugom poluvremenu Šibenik je uglavnom kontrolirao utakmicu, ali je tek ulaskom Toševskog stvorio je nekoliko opasnijih situacija. S druge strane, Orijent iako je gubio, praktički nije zapucao prema vratima domaćih i ostalo je 1-0.