Seferović hat-trickom donio preokret Švicarcima u nemogućoj misiji protiv Belgije, Mađarska osigurala ostanak (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 18.11.18. | 22:36

Nevjerojatan rasplet u Švicarskoj.

U posljednjem kolu Lige nacija reprezentacija Švicarske na domaćem je terenu napravila pravu senzaciju. Unatoč minusu od dva gola nakon prvih dvadesetak minuta, uspjeli su preokrenuti rezultat i ostvariti 5-2 pobjedu koja ih je prometnula na prvo mjesto u grupi 2 čime su se plasirali u knock-out fazu ovog natjecanja.

Utakmica je počela jako loše za domaćina jer je Thorgan Hazard prvo u 2. minuti utakmice doveo Belgiju u vodstvo, da bi potom lijepim udarcem s vrha šesnaesterca u 17. minuti povećao vodstvo i – činilo se – riješio pitanje pobjednika.

Međutim, izabranici Vladimira Petkovića potpuno su preokrenuli rezultat već u prvom poluvremenu. Prvo je Ricardo Rodriguez realizirao jedanaesterac u 26. minuti, da bi potom isti igrač dugom loptom pronašao Xherdana Shaqirija koji glavom asistira Harisu Seferoviću za izjednačenje.

Potpuni kaos na tribinama stadiona u Luzernu donio je isti igrač, ovaj put na asistenciju Fernandesa u 44. minuti.

Švicarcima je u tom trenutku trebao još jedan pogodak kako bi osigurali prvo mjesto. Međutim, domaćini nisu zabili jedan, već dva pogotka.

Prvo je Nicolas Elvedi glavom matirao Thibauta Curtoisa u 62. minuti na novu asistenciju Liverpoolovog krilnog igrača, a Seferović kompletira hat-trick u 84. minuti i lansira svoju zemlju u polufinale Lige nacija.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/5BO0" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/O6vX" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/1RB6" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/nkWB" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/ajAq" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/AyQK" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/LnqO" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

U ostalim utakmicama, Estonija je na gostovanju minimalnim rezultatom pobijedila Grčku, a autogol je postigao Lambropoulos u 44. minuti utakmice. Taj poraz ostavio je Grke na trećem mjestu ljestvice jer je Mađarska na svom terenu pobijedila Finsku koja je već ranije osigurala plasman u najeltiniju grupu Lige nacija. Za Mađare su zabili Szalai (29')  i Nagy (37').

Ranije danas Moldavija je remizirala s Luksemburgom (1-1), dok je Bjelorusija osigurala plasman u treći 'pot' Lige nacija pobjedom nad San Marinom rezultatom 2-0.

Haris SeferovićXherdan ShaqiriThorgan HazardLiga nacijaŠvicarska nogometna reprezentacijabelgijska nogometna reprezentacija