Marko Dimic/PIXSELL

Primorac namučio Hajduk, Gustafsson morao u igru slati Livaju

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 21.09.21. | 18:54

U prijateljskoj atmosferi Hajduk je osigurao prolaz dalje

Hajduk je u domaćinskoj atmosferi u Biogradu na moru kod Primorca pobjedom od 2:1 osigurao prolaz u osminu finala Kupa. Bez obzira na prijateljsku atmosferu s tribina, na terenu su Bijeli osjetili ozbiljan otpor od domaćih igrača koji su se dobro držali u prvom dijelu susreta i primorali Jensa Gustafssona da posegne za prvotimcima koje ostavio na klupi.

Dok je Hajduk ušao pomalo neozbiljno, Primorac je to odlučio iskoristiti pa su u vodstvo došli u 12. minuti. Klopp je napravio dar-mar na desnoj strani, zamantao je Dolčeka koji ga je srušio, a sudac Jović je bez dvojbe pokazao na bijelu točku. Izvođenje najstrože kazne preuzeo je Lazarevski koji je doveo Biograđane u vodstvo.

Pokušavao se Hajduk brzo vratiti, ali čvrsta je bila obrana domaćih. Sve do 41. minute. Nešto ranije Primorac je pokušao iznenaditi Kalinića kontrom, ali bez uspjeha. A onda je nastupio Krovinović. Provlačio je kroz noge, driblao i izvukao se na udarac s 20-ak metara te pogodio lijevom nogom neobranjivo pogodio suprotni kut.

Udrugom dijelu Gustafsson je odlučio poslati u igru Livaju, Sahitija i Fossatija, a na klupi je ostavio Diamantakosa, Biuka i Atanasova. Njihovim ulaskom Hajduk je dodatno dobio na opasnosti prema naprijed. Nekoliko je prilika imao Livaja do gola Ljubičića u 60. minuti. Ubacio je Ćalušić s desne strane, a u kazneni prostor Ljubičić utrčao i glavom matirao Stojanova.

Pokušali su pred kraj susreta domaćini ponovno iznenaditi pred kraj susreta, ali bez uspjeha. Posljednjih desetak minuta priliku je Gustafsson dao i mladom junioru Brkljači koji je u nekoliko poteza pokazao zašto se od njega očekuju velike stvari u budućnosti.

Na kraju susreta na teren su pohitala djeca fotografirati se sa svojim junacima iz Hajduka.