Pobjeda hrvatske kolonije u Tiraspolu, „hrvatska“ Suduva neporažena protiv slavnog Celtica

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 23.08.18. | 20:58

Odigrano je devet utakmica bogatog programa play-offa Europske lige.

Nakon što su završene prve tri utakmice play-offa Europske lige, u malo kasnijem terminu odigrano je njih još šest.

> Zenit u furioznih 20 minuta došao do preokreta, Mance nije zabio

Ciparski APOEL je s minimalnih 1:0 svladao Astanu, klub kojeg je Dinamo izbacio iz pretkola Lige prvaka. Ciprani su do pobjede stigli pogotkom u 79. minuti, a Marin Tomasov je za goste odigrao svih 90 minuta, bez učinka.

Šerif iz Tiraspola, kojeg vodi Goran Sablić, a u njemu igraju čak tri Hrvata je s također s minimalnih 1:0 svladao azerbejdžanski Qarabag za kojeg igra Filip Ozobić. Za domaćine Ante Kulušić i Antun Palić cijelu su utakmicu proveli na klupi za pričuve, Zvonimir Mikulić nije bio niti u zapisniku, a Ozobić je za Qarabag odradio 90 minuta i zaradio žuti karton.

Druga hrvatska kolonija koja igra za litvansku Suduvu izvukla je neriješeno na domaćem terenu protiv slavnog Celtica. Gosti su poveli već u 3. minuti preko Ntchama, a konačni rezultat postavio je Verbickas 10 minuta kasnije. Ivan Kardum i Andro Švrljuga odigrali su svih 90 minuta za domaćine, a Marko Iharoš nije bio u zapisniku. Treba napomenuti kako je ovu utakmicu sudio hrvatski sudac Ivan Bebek.

Španjolska Sevilla opravdala je ulogu favorita i s minimalnih 1:0 slavila kod Sigme u Olomoucu, a Rijekin „krvnik“ Sarpsborg nastavio je s odličnom formom i s 3:1 nadvisio Maccabi Tel Aviv. Danski prvak Midtjylland izvukao je remi na gostovanju kod Malmoa nakon što je na poluvremenu gubio s 0:2.

Europska liga, play-off, prve utakmice:

Torpedo Kutaisi (Gruzija) – Ludogorec (Bugarska) 0:1 (Wanderson 45')
Zenit St. Petersburg (Rusija) – Molde (Norveška) 3:1 (Džjuba 71', Zabolotnji 80', Mevlja 90/ Hestad 42')
Trenčin (Slovačka) – AEK Larnaca (Cipar) 1:1 (Sleegers 55'/ Acoran 60')
APOEL (Cipar) – Astana (Kazahstan) 1:0 (Caju 79')
Šerif Tiraspol (Armenija) – Qarabag (Azerbejdžan) 1:0 (Kapić 9')
Sigma Olumuc (Češka) – Sevilla (Španjolska) 0:1 (Sarabia 84')
Suduva (Litva) – Celtic (Škotska) 1:1 (Verbickas 13'/ Ntcham 3')
Sarpsborg (Norveška) – Maccabi Tel Aviv (Izrael) 3:1 (Heintz 2', Nielsen 7'-11m, Mortensen 56'-11m/ Kjartansson 13')
Malmo (Švedska) – Midtjylland (Danska) 2:2 (Rosenberg 12', Antonsson 25'/ Wikheim 60', Okosun 77')