Igor Kralj/Pixsell

OCJENE – Hrvatska: Kramarić i Perišić igrači prevage, Modrić autoritativan, a od startera najbolji Barišić. Vida i Duje K.O.

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 29.03.22. | 18:46

Zlatko Dalić i Jasen Petrov u prvih 45 minuta su se nadmudrivali u 3-5-2 protiv 4-2-3-1 odnosno 4-4-2, dakle svatko je, teoretski, imao 'svog' igrača. Nakon crvenog kartona Ćaleta-Caru bilo je „drž-ne daj“, pa je hrvatski izbornik morao uvesti najjače adute s klupe

Evo kako smo vidjeli današnji nastup Vatrenih. Slažete li se s našim ocjenama?

Ivica IvušićVratar
<p>U prvom poluvremenu jedna intervencija, obranjen snažan Kirilovljev udarac. U drugom, nije se dao iznenaditi iz slobodnog udarca, kod gola nije uspio spriječiti Despodova u situaciji „1 na 1“, u ostalim situacijama pravovremene reakcije.</p>
Ocjena
6
Domagoj VidaObrana
<p>Do 45. minute. Pomalo veteranski nogomet, kao da više voli napraviti prekršaj nego se potruditi čisto oduzeti loptu, dojam je da nije sa 100 posto ušao u nadmetanje. Primijetio je to i Dalić i na poluvremenu uveo napadača Perišića, uz rošadu u zadnjoj trojci, Ćaleta-Car na Vidino mjesto desno, a Barišić na lijevog stopera.</p>
Ocjena
5
Mile ŠkorićObrana
<p>Odlično počeo, dvaput pravovremeno očistio, drugi put se požalio na ozljedu, no izdržao je do treće intervencije u 25. minuti, kad je bio prisiljen prepustiti mjesto Pongračiću.</p>
Ocjena
6
Duje Ćaleta-CarObrana
<p>Jedini od starteta protiv Slovenije ponovno u prvih 11, ali dekoncenriran, kasnio u duelima, oproštena mu druga javna opomena u 45. minuti, valjda samo zbog karaktera utakmice. No, nadrljao je u nastavku, nakon još dva prekršaja nije više bilo oprtosta glavnog suca, u 63. minuti je morao na prijevremeno tuširanje.</p>
Ocjena
5
Mislav OršićNapad
<p>Izbornik ga je isprobao kao desnog bočnog, budući da nije bilo viroznog Brekala, prvotno zamišljenog u toj ulozi. Dobro počeo, ali brzo su ga Bugari počeli udvajati, nije to pozicija za njega, znali smo to i prije ovog neuspjelog Dalićeva eksperimenta. Lijevokrilni napadač Bugara Despodov zadavao mu probleme. Zaprijetio iz slobodnog udarca sa 30 metara u 59. minuti, lopta je dirala vratnicu, a kad se desetak minuta kasnije namještao na šut, krenula je kontra Bugara koja je u nekoliko poreza završila pogotkom za 0:1. No, proigrao je Kramarića za pobjednički gol, baš s tog nesretnog desnog krila, piše mu se asistencija!</p>
Ocjena
6
Lovro MajerVezni red
<p>Do 72. minute. Počeo dobro, izvlačio se na lijevu nogu, proigravao Barišića na suprotnoj strani, nekoliko mu ideja nije prošlo jer su mu pasovi iznenadili ne samo suparnika, nego i suigrače. U drugom poluvremenu nedorečen, nisu ga pronalazile lopte suigrača u međuprostoru, a kad se umorio među agresivnim Bugarima prepustio je mjesto Modriću.</p>
Ocjena
6
Nikola MoroVezni red
<p>Do 45. minute. Raspoložen za igru, razigravao, dobro se postavljao, u 20. minuti odapeo izdaleka, ali je bugarski vratar vršcima prstiju obranio. Pomalo iznenađujuće zamijenjen već na poluvremenu, nadamo se da razlog nije ozljeda.</p>
Ocjena
6
Mario PašalićVezni red
<p>Bio u nekoliko opasnih situacija, ali nije zabio, bugarski blok uvijek bi ga sustigao. Više do daha došao kad su momčadi bile brojčano smanjene. Nije isproban u napadu, kako su izbornik i njegovi suradnici između redaka najavili prije puta u Dohu, no stoički je izvršavao zadatke i zaslužio prolaznu ocjenu.</p>
Ocjena
6
Borna BarišićObrana
<p>Najveća opasnost za bugarska vrata u prvih 45 minuta, svejedno mu je pokriva li cijeli bok ili je samo lijevi bek. Opasno centrirao, dvaput još bolje pucao. U drugih 45 minuta bio je lijevi stoper, zaradio javnu opomenu na Ilijevu, ostajao na širokom prosoru, no dobro se snašao, spasio izjednačenje nakon Kovačićeve i Pongračićeve pogreške. Najbolji od naših startera!</p>
Ocjena
6.5
Nikola VlašićVezni red
<p>Do 61. minute. Veliki trud i promet, mala zarada, žarko se želio namenuti, pokazati da je neopravdano zapostavljen u West Hamu, no nije uspio. Bolji je kad mu je partner u napadu klasični napadač poput Brune Petkovića (nije pozvan) ili Ante Budimira (ušao kasnije). Nakon sata igre prepustio mjesto Kramariću.</p>
Ocjena
5.5
Marko LivajaNapad
<p>Do 61. minute. Nije to bio Livaja iz Hajduka, očito je Kristian Dimitrov dobro uputio svoje defenzivne suigrače kako limitirati najkorisnijeg igrača HNL-a. I njemu bi, kao i Vlašiću, bilo lakše da mu je partner bio klasični centarfor, rijetko uspijeva taktika s dvije druge špice. Teško je u današnjem nogmetu nekog dvaput iznenaditi. Nakon sat vremena igre prepustio mjesto Budimiru. </p>
Ocjena
5.5
Marin PongračićObrana
<p>Od 27. zamijenio Škorića. Do poluvremena vrlo dobar, ali ptom se nije proslavio, nije na vrijeme prepoznao bugarsku kontru za 0:1 pa je ispao, kasnije postao žrtva vlastite nervoze, požutio, da se dulje igralo bio bi i on kandidat za crveni karton, tako je djelovao.</p>
Ocjena
5.5
Mateo KovačićVezni red
<p>Od 46. minute umjesto More. Donio probojnost kroz sredinu kako samo on zna i može, kod njega je lopta trebala biti sigurna kao u sefu, ali trenutak opuštanja, pogreška u driblingu na 30 metara od Ivušića i eto Bugarima prilike za 2:2, no spetljali su se, očistio je sve Borna Barišić.</p>
Ocjena
5.5
Ivan PerišićNapad
<p>Od 46. umjesto Vide. Odmah se nametnuo na lijevom boku, opasno centrirao, a u 68. minuti popunio stoperski položaj i blokirao udarac suparnika. Tada je još bilo 0:0... Kasnije zaprijetio iz slobodnog udarca... Sve u svemu, još jednom dokazao da je igrač prevage i u ovoj generaciji Vatrenih.</p>
Ocjena
6.5
Ante BudimirNapad
<p>Od 61. umjesto Livaje. Klasična 'devetka', zaposlio je bugarske stopere, čime se otvarao prostor drugima. Nije uspio 'napasti' nijedan Perišićev centaršut, no sve u svemu, zadovoljio, više taktički nego dojmom.</p>
Ocjena
6
Andrej KramarićNapad
<p>Od 61. minute umjesto Vlašića. Match-winner! Iznudio kazneni udarac Malinova te u svom stilu, minijaturom s dva lažnjaka i pucanjem iz okreta pogodio za 2:1. Nema Hrvatska boljeg strijelca, davno smo napisali da Krama uvijek treba igrati!</p>
Ocjena
7.5
Luka ModrićVezni red
<p>Od 72. minute umjesto Majera. Ušao nakon što je brojčano stanje na terenu bilo izjednačeno, da bismo ponovno uspostavili kontrolu lopte i izbjegli poraz. Postavio se autoritativno, suparnici su se odmah instinktivno povukli. Mirno realizirao kazneni udarac za 1:1 u 76. minuti, svoj 21. za Hrvatsku.</p>
Ocjena
6.5
Zlatko DalićTrener
<p>Iako je dobro počela, nije naša nacionalna momčad imala pravu energiju, morao je izbornik uvesti vedete da izbjegne poraz protiv 71. momčadi s Fifine ljestvice. Dojam je da 3-5-2 neće ići protiv takozvanih slabijih suparnika, a kad su naši bili natjerani na 5-3-2 i 5-4-1 protiv Slovenije, a poglavito Bugarske, postajali su nervozni. Može biti zahvalan lucidnosti Andreja Kramarića što smo na kraju čak i pobijedili.</p>