(VIDEO) Dinamo može i bez Valbuene, Krasnodaru četvrta prvenstvena pobjeda

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 22.09.14. | 20:32

Dva su poslijepodnevna susreta zaključila 8. kolo ruske Premier lige.

Moskovski Dinamo je gostovao kod gradskog rivala Torpeda i stigao do šeste pobjede od osam prvenstvenih utakmica. Dinamo igra fantastično ove sezone, a to su potvrdili i danas iako u sastavu nije bilo Mathieu Valbuena.

Gosti su poveli već u 10. minuti utakmice kada na asistenciju Kevina Kuranyija pogađa Ionov, ali slavlje gostiju bilo je kratkog vijeka budući da već minutu nakon toga primaju izjednačujući pogodak preko Katsalapova.

Nastavak susreta dobio je nešto mirniju situaciju na terenu, a odluka o pobjedniku je pala tek u posljednjim minutama utakmice. Heroj dana, Ionov upisuje novi pogodak za Dinamo u 82. minuti, a minutu prije kraja regularnog dijela susreta pobjedu potvrđuje Dzsudzsak. Konačnih 1:3 donijelo je gostima drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, dok je Torpedo pao u zonu ispadanja na 13. mjesto.

Ranije su danas snage odmjerili Amkar i Krasnodar, a gosti su slavili rezultatom 1:2. Prvi pogodak djelo je Wandersona u 27. minuti čime je Krasnodar stigao do vodstva, no minutu prije kraja prvog dijela izjednačuje Kireev. Odluka o pobjedniku pala je u 74. minuti kada je s bijele točke precizan bio Joaozinho.

PREMIER LIGA, 8. KOLO:

Petak

Arsenal Tula – Mordovia 0:1 (Mukhametshin 70')

Subota

10:00 Ufa – Ural 0:1 (Erokhin 42')
12:30 Rostov – Zenit St. Petersburg 0:5 (Rondon 11', 57', 73', Xulu 37'-ag, Djakov 72'-ag)
15:00 Kuban – Kazan 2:1 (Oliveira 28’, Oliseh 45’+1/Kanunnikov 14’)
18:00 Spartak Moskva – Terek 1:1 (Jurado 90’/Mauricio 14’)

Nedjelja

11:30 CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 1:0 (Musa 33’)

Danas

15:00 Amkar – Krasnodar 1:2 (Kireev 44'/Wanderson 27', Joaozinho 74'-11m)
18:00 Torpedo Moskva – Dinamo Moskva 1:3 (Katsalapov 11'/Ionov 10', 82', Dzsudzsak 89')