De Jong hat-trickom donio PSV-u desetu uzastopnu pobjedu

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 13.02.15. | 22:16

PSV je nastavio svoj pobjednički niz u Eredivisie. U 23. kolu su u gostima pobijedili AZ Alkmaar rezultatom 4:2.

Bio je to derbi 23. kola nizozemskog prvenstva u kojem je četvrtoplasirani AZ ugostio PSV koji se nalazi na vrhu tablice. Iako su se domaćini trudili i odigrali dobru utakmicu, bodovi su ipak otišli u Eindhoven.

Poveli su gosti s 2:0 već nakon 8 minuta, a oba gola je dao De Jong. No, AZ se ne predaje, Henriksen krajem prvog i Muhren početkom drugog poluvremena vraćaju utakmicu u egal. No, PSV je ipak došao do pobjede s dva gola u tri minute. Prvo je Wijnaldum postigao gol za 3:2 da bi De Jomg svojim trećim golom zaključio utakmicu.

PSV je ovako nastavio svoj uspješni niz u domaćem prvenstvu. Ovo im je 10. uzastopna pobjeda, a nizu izgubili još od rujna. Čvrsto drže prvo mjesto s 15 bodova više u odnosu na Ajax.

Eredivisie, 23. kolo:

AZ Alkmaar – PSV 2:4 (Henriksen 40', Muhren 49'/De Jong 3', 8', 60', Wijnaldum 58')