Celtic slavio sa 7-1, Barišićevi Rangersi zadržali dva boda prednosti

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 29.02.24. | 08:01

Nastavlja se neizvjesna borba za naslov u škotskom Premiershipu.

Škotski nogometni velikani Rangers i Celtic ostvarili su pobjede u susretima 28. kola nacionalnog prvenstva, pa Rangers i dalje ima dva boda više od najvećeg suparnika.

Rangers je na gostovanju pobijedio Kilmarnock sa 2-1 preokretom u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Daniela Armstronga iz kaznenog udarca. Rangers je tek u nastavku uspio okrenuti rezultat golovima Jamesa Taverniera u 55. minuti i Toma Lawrencea četiri minute kasnije. Borna Barišić je za Rangers igrao prvo poluvrijeme.

Celtic je bio uvjerljiv protiv Dundeea slavivši sa 7-1 uz sedam različitih strijelaca.

Domaćin je već u prvom poluvremenu zabio šest golova, a strijelci su bili Cameron Carter-Vickers (7), Adam Idah (18), Matthew O'Riley (22), Daizen Maeda (30), Greg Taylor (36) i Callum McGregor (45+5). U nastavku se među strijelce upisao i Daniel Kelly (63), a za goste je zabio Michael Mellon (84).

Rangers vodi na ljestvici sa 70 bodova, Celtic je drugi s dva boda manje. Hearts drži treću poziciju sa 52 boda.