Sam Navarro-USA TODAY Sports

Arsenal brojao do četiri protiv Chelseaja, Jesus nastavio trpati (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 24.07.22. | 08:53

Tuchel je nakon poraza istaknuo veliku zabrinutost za igru svoje momčadi

Chelsea je možda „odriješio kesu“ ovog ljeta u svojoj maničnoj šoping-groznici, no nakon poraza od Arsenala od 4:0 jasno je kako će Thomas Tuchel guliti dodatne sate pred pločom za crtanje.

Njegov kolega Mikel Arteta pak ne mora piti apaurine jer njegova momčad u pripremnom razdoblju igra vraški dobar nogomet. A već je sada sasvim jasno kako će Gabriel Jesus biti pakleno pojačanje za Topnike kojima se vatrena moć znatno ojačala dovođenjem brzonogog brazilskog napadača. Njegovi blitzkrieg napadi, pogonjeni kreativom veznog reda bit će veliki problem za sve premierligaše naredne sezone.

Uvjerilo se u to 63.811 gledatelja na Orlandovom Camping Wolrd Stadionu.

I baš je Jesus započeo golijadu na Floridi kada je laganim lobom prebacio Mendyja za 1:0 u 15. minuti. Do kraja poluvremena još se Martin Odegaard upisao u strijelce za 2:0, a Chelsea su dokrajčili Bukayo Saka u 66. te Lokonga u samom finišu utakmice.

Golove Topnika pogledajte OVDJE

Dodajmo i kako je Mateo Kovačić za Plavce zaigrao od 46. minute.

Arsenal se sada može pohvaliti kako je slavio u svakoj od svoje tri prijateljske utakmice na američkoj turneji u kojima su Artetini igrači zabili devet golova.

Chelsea je doživio drugi poraz u tri utakmice, pa je jasno zbog čega je Tuchel frustriran.

„Niti sam nimalo opušten, baš suprotno. Zaslužili smo izgubiti, jer jednostavno nismo bili dovoljno dobri. Nismo bili natjecateljski raspoloženi. Najviše me zabrinjava fizički i mentalni pristup mojih igrača. Arsenal je igrao u svom najjačem sastavu i njihova struktura je već prepoznatljiva. Mi pak nismo bili u najjačem sastavu, no svejedno ne mogu garantirati da ćemo biti spremni za dva tjedna“, ocijenio je Tuchel. (pz)

Postave:

Arsenal (4-2-3-1): Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinčenko – Partey, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli – Jesus. Još su nastupili: Tavares, Nketiah, Pepe, Marquinhos, Elneny, Turner, Cedric, Lokonga, Maitland-Niles.

Chelsea (4-2-3-1): Mendy – James, Chalobah, Silva, Emerson – Gallagher, Jorginho – Havertz, Mount, Sterling – Werner. Još su nastupili: Sarr, ALonso, Azpilicueta, Kovačić, Pulišić, Ziyech, Batshuayi, Hudson-Odoi, Koulibaly, Ampadu.