Žižić i društvo sredili Jokića, Hezonja skroman, LA može i bez atomskog dvojca

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 12.01.20. | 09:05

Evo što se sinoć događalo u NBA ligi.

Slabašni Cavsi uspijeli su iznenaditi jednu od najboljih momčadi lige s 111:103, no morali su se dobro namučiti. Na startu zadnje četvrtine bili u minusu 14 poena. No serijom 24:10 domaćin je izjendačio na 93:93, no Cleveland se stabilizirao i uspio privesti susret u svoju korist.

Ante Žižić bio je devet i pol minuta u igri, ubacio dva poena i ugrabio šest skokova. Cavse je do pobjede predvodio Collin Sexton s 25 poena, Kevin Love imao je 19 poena i 15 skokova. Jamal Murray s 24 poena i pet skokova bio je najbolji kod Nuggetsa, a Nikola Jokić zabio je 19 poena, uz 12 skokova i pet asistencija.

Bucksi su preslušali Hezonjin Portland u gostima 122:10, a utakmicom su dominirali od prve do zadnje minute. Hezonja je zabio samo dva poena, skočio i asistirao za 11 minuta igre. Giannis Antetokounmpo je još jednom potvrdio kako je jedan od najboljih igrača lige s 32 poena, 17 skokova i šest asista, Middleton mu je pomogao s 30 poena, a Dragan Bender nije igrao.

Los Angeles Lakersi nastavili su gaziti i slavili osmi put zaredom, a ovaj put stradao je OKC, iako su Lakeri bili bez atomskog dvojca Davis – James. Kyle Kuzma preuzeo je stvari u svoje ruke i donio Lakersima trijumf 125:110. Jason Tatum s osobnim rekordom od 41 poen predvodio je Boston protiv Pelicansa, a James Harden, čiji su Rocketsi sredili Timbervolvese, prešao je marginu od 20 tisuća poena u NBA ligi.