Zadar uvjerljivo pobijedio Igokeu i učvrstio se na petom mjestu

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 07.03.24. | 20:45

Očekuje ih borba za četvrto mjesto

Košarkaši Zadra u susretu su 22. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali Igokeu sa 74-59 (17-10, 16-13, 14-16, 27-20).

Karlo Žganec sa 21 i Luka Božić sa 19 koševa predvodili su Zadar, dok je Nikola Marić ubacio 15 za Igokeu.

Usprkos lošem šutu u otvaranju utakmice Zadrani su zahvaljujući odličnoj i odgovornoj igri u obrani stvorili solidnu prednost već nakon prvih 10 minuta, da bi sredinom druge četvrtine imali i velikih 28-12. Ipak, Igokea je do odlaska na veliki odmor smanjila na 33-23, a gosti su bolje otvorili nastavak te se u 27. minuti primaknuli na samo 37-35.

Tricama Žganeca i Mekića Zadar se uspio još jednom odvojiti i prije ulaska u posljednju četvrtinu da bi u završnih 10 minuta mirno iskontrolirao rezultat do konačnih 74-59.

Zadar se ovom pobjedom učvrstio na petom mjestu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 13-9, dok je Igokea pala na 11-11.

U sjedećem kolu Zadar će za devet dana ugostiti Cedevitu Olimpiju, a to bi mogao izravni susret za četvrto mjesto i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja.