Screenshot
Screenshot

Stewart krvavog lica ganjao LeBrona, DeRozanovih 31 u pobjedi protiv Knicksa, Zubac odličan

Vrijeme Čitanja: 4min | pon. 22.11.21. | 09:49

Ono što smo gledali u nedjelju popodne u HNL-u, nastavilo se i u NBA ligi

Očekivano izvrstan kraj tjedna u NBA ligi je za nama. Svega pet utakmica bilo je na sinoćnjem rasporedu, ali kvalitetne košarke, baš kao ni uzbuđenja i tenzija, nije nedostajalo.

Prvo su Clippersi u jednoj utakmici s malim brojem porena za NBA pojmove svladali Dallas za koje nije nastupio Luka Dončić. Domaćin je pred nešto više od 17 000 ljudi u LA-u pobijedio rezultatom 97:91, a prvo ime utakmice bio je Paul George s 29 poena, 4 skoka i 6 asistencija. Odličan je bio i Jackson koji je za 35 minuta skupio 23 poena, 2 skoka i 4 asistencije, dok je treći najefikasniji u redovima domaćina bio Ivica Zubac koji je utakmicu završio s double – double učinkom – 16 poena i 10 skokova.

Kod gostiju su najbolji bili Porzingis s 25 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a pohvalu je zaslužio i Brunson s 20 poena, 4 skoka i 8 asistencija.

Zatim je uslijedio okršaj Detroita i Lakersa u kojem je momčad iz LA-a slavila, ali nipošto po košarci nećemo pamtiti ovaj ogled. Rezultat je bio 116:232, Lakersi su u posljednjoj četvrtini anulirali veliki zaostatak, ali utakmica će se pamtiti po okršaju između Stewarta i LeBrona Jamesa.

Sve to dogodilo se u trećoj četvrtini. NBA liga mogla bi centra Pistonsa kazniti s popriličnom financijskom kaznom, baš kao i utakmicom (ili njih nešto više) kazne.

Derbi utakmica Chicaga i NY Knicksa tako je u potpunosti pala u drugi plan. Na kraju su Bullsi u svojem United Centru došli do pobjede rezultatom 109:103, a najbolji pojedinac bio je DeMar DeRozan 31 poenom, 6 skokova i 5 asistencija. LaVine je skupio 10 manje od DeMara, a Lonzo Ball 10 manje od Zacha.

Kod gostiju, odličan je bio Julius Randle, ali su zato Walker, Rose, Fournier i Barrett u potpunosti podbacili. S klupe su dobro reagirali Quickley i Toppin, ali to je bilo premalo da bi Knicksi slavili.

Spomenimo i izvrsnu utakmicu između Phoenixa i Denvera u kojoj je domaćin slavio s uvjerljivih 126:97. Da će to biti jedna dominantna pobjeda vidjelo se već nakon prve četvrtine u koji su Sunsi ubacili čak 48 poena!

Čak šest igrača bilo je dvoznamenkasto, a prvi strijelac na kraju je bio Cameron Johnson s 22 poena. Ayton je imao 21, Booker 17, Crowder 15, a Payne i McGee po 10. Chris Paul utakmicu je završio s 9 poena i 10 asistencija.

Za kraj, treba istaknuti i pobjedu GSW-a nad Torontom. Curry je podbacio, imao je samo 12 poena uz šut iz igre 2/10, ali su zato odlični bili Wiggins s 32 i naročito Poole s 33 koji je iz igre gađao 10/13, a trice 8/11. Draymond Green je ostao 'svoj' s 4 poena, 14 skokova i 8 asistencija. Kod Toronta su najbolji bili Siakam i Barnes, ali to je bilo nedovoljno da bi se ugrozili Warriorsi.