Kirby Lee-USA TODAY Sports

Clippersi i Kings odigrali drugu najefikasniju utakmicu u povijesti lige, Šarić izgubio protiv bivšeg kluba VIDEO

Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 25.02.23. | 07:14

Los Angeles Clippersi i Sacramento Kingsi odigrali su utakmicu sa 351 poenom, što je drugi najbolji učinak u povijesti lige.

Rekord NBA lige kada je riječ o utakmici s najvećim brojem poena danas je ozbiljno bio ugrožen. Taj rekord drže Detroit Pistonsi i Denver Nuggetsi koji su 13. prosinca 1983 odigrali utakmicu s 370 poena, a u kojoj su Pistonsi svladali Nuggetse sa 186:184. Samo usporedbe radi, druga najefikasnija utakmica u povijesti do večeras je bila ona između San Antonio Spursa i Milwaukee Bucksa (171:166), a na kojoj je palo 337 poena, 33 manje od rekorda.

Danas su Sacramento Kingsi svladali LA Clipperse u Los Angelesu sa 176:175 i ta utakmica ozbiljno je ugrozila rekord star 39 i pol godina, budući da su ove dvije momčadi u utakmici s dva produžetka ubacile 351 poen, 19 manje od spomenutog rekorda, i 14 više od treće najefikasnije utakmice večeri.

Najefikasniji igrač večeras bio je Malik Monk koji je ukupno zabio 45 poena uz šest asista i dva skoka, između ostalog pogodio je šut za tri poena 2.1 sekundu prije kraja redovnog vremena i izborio produžetke (153:153). Monk je pogodio i dva slobodna bacanja kojim je Sacramento izborio druge produžetke, a u posljednje dvije minute drugih produžetaka Clippersi su ušli s prednosti od 174:169. No, prvo je Harrison Barnes pogodio oba slobodna bacanja, potom je Monk zabio svoj posljednji koš na utakmici ubacivši tricu, a pobjedu Kingsima u ovom epskom trileru donio je još jedan junak De'Aaron Fox koji je dvoboj završio s 42 poena, 12 asista, pet skokova i čak pet ukradenih lopti.

Kod Kingsa zapaženi učinak ostvario je i Domantas Sabonis (20p, 10s, 4a, ul, bl), a najbolji kod Clippersa bio je Kawhi Leonard koji je zbacio 44 uz po četiri skoka i asista, tri ukradene lopte i dvije blokade. Odličan je bio i Paul Geogre (34p, 10s, 5a, ul, bl), a Russell Westbrook zabio je 17 uz 14 asista, pet skokova i ukradenu loptu.

Ivica Zubac nije participirao u ovoj povijesnoj predstavi zbog ozljede lista.

Dario Šarić odigrao je 11:36 minuta i ubacio osam poena (šut 2/4) i pridodao četiri skoka i asistenciju u 115:124 porazu svoje Oklahome kod bivšeg mu kluba Phoenix Sunsa čiji su mu navijači priredili ovacije na poluvremenu, donedavni mu je klub na poluvremenu pustio video s njegovim najboljim isječcima dok je nosio dres Sunsa.

Za domaćine najboji je bio Devin Booker s 25 poena, osam asista i šest skokova, a preskočio je i Stevea Nasha po broju pogođenih trica u klupskoj povijesti. Na parketu i dalje nije bilo Kevina Duranta...