Kraj agonije: Medveščak se s 11 pogodaka u vlastitoj mreži oprostio od ozbiljnog hokeja

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 03.02.19. | 19:56

Sudbina kluba je nepoznata.

Posljednju utakmicu u ovoj sezoni EBEL lige, a vjerojatno i uopće Medveščak je danas odigrao u Ledenoj dvorani Doma sportova. Medvjedi su od češkog Znojma izgubili s 2:11 i tako se 26. porazom u nizu najvjerojatnije oprostili od ozbiljnog hokeja budući da se Medveščak neće „mučiti“ u kvalifikacijama za doigravanje.

Igor Ječmenjak u 7. minuti izjednačio je na 1:1, no Česi su potom zabili 10 pogodaka u nizu za uvjerljivi trijumf u Zagrebu. Posljednji pogodak za Medveščak u EBEL-u zabio je Luka Jarcov u 16. minuti treće trećine za konačnih 2:11.

Sudbina Medveščaka, nažalost, nije poznata. Medvjedi nemaju novaca za nastavak natjecanja na ovako visokoj razini, a osim u slučaju velikog zaokreta, i dovođenja kapitalnog sponzora, što je sve samo ne izgledno, zagrebački hokejaški klub odustat će od austrijske lige i sljedeće sezone priključiti se hrvatskoj ili slovenskoj ligi.

Od Medveščaka u EBEL-u oprostila se i njegova vjerna zagrebačka publika.