.jpg.webp)
Modrić: „200 utakmica u najdražem dresu nikad nisam sanjao“, Stanišić: „Golgeter je tamo gdje treba biti“
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 24.06.26. | 03:38
Evo kako su igrači na terenu vidjeli pobjedu protiv Paname
Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine L na Svjetskom prvenstvu u Torontu svladala Panamu sa 1-0 (0-0).
Strijelac jedinog gola bio je Ante Budimir u 54. minuti.
Uvodnu je riječ dao Luka Modrić.
„Hvala Bogu, došli smo do tri boda. Jubilej na 100. nije završio sretno. Sretni smo zbog pobjede. Već 200 utakmica u najdražem dresu je stvarno nevjerojatno“, rekao je za HRT Luka Modrić.
Kako je kapetan vidio utakmicu?
„Teška utakmica. Igramo u nekom grču, nismo opušteni i to se vidjelo. Znamo važnost utakmica, ali kako je odmicala, mislim da smo bili sve bolji .Vjerujem da ćemo idućima se dizati i da ćemo biti još bolji kako turnir bude odmicao.“
Luka je došao do 200 utakmica u dresu Vatrenih.
„Nevjerojatan doseg. 200 utakmica me čini jako ponosnim. Nikad nisam sanjao da ću doći do te brojke. Hvala svima i idemo dalje. Hvala onima koji su sudjelovali u ovih 200 utakmica i svih koji čine život u reprezentaciji lakšim.“
Pred mikrofone je stao i Marco Pašalić.
„Kako sam i najavio, teška utakmica. Ne mogu reći da je Panama loše igrala. Čvrst nogomet su pokazali. Da su iskoristili svoje šanse, poveli bi, a tako je kako je.“
Pašalić je odigrao sjajno drugo poluvrijeme.
„Kroz cijelu utakmicu sam imao svoje prilike. Pokušavao sam ući i odvojiti se, jer su bili jaki. Kroz drugo poluvrijeme sam uhvatio ritam i bilo mi je lakše.“
Je li sada lakše?
„Pobjeda je najbitnija. Na tome gradimo i s pozitivnim osjećanjem idemo u Washington uoči utakmice s Ganom.“
Za HRT se na utakmicu osvrnuo i Josip Stanišić.
„Bilo je teško. Vidjelo se sve u prvom poluvremenu. Igrali su jako duboko i nismo mogli probiti. U prvom poluvremenu smo morali čekati svoje situacije. Treba biti i malo sreće. Protiv Engleske je nismo imali. Najbitnije je da smo pobijedili.“
Bek Bayerna je upisao asistenciju.
„Nadao sam se da će me Pašalić naći nakon što sam mu odigrao. Imao sam vremena i prostora. Vidio sam Budimira da ide na drugu, odigrao sam na drugu stranu oštru loptu. Golgeter je tamo gdje treba biti. Nije asistencija bitna, najvažnije je da smo upisali tri boda.“
Zaključio je još jedan 'Nijemac', Marin Pongračić.
„Mislim da nam je glavni cilj bio uzeti tri boda. Drago mi je da nismo primili gol. Ima potencijala za još bolju igru, za zabiti i smiriti utakmicu, ali što je, tu je.“
Što je bilo ključno za kvalitetnu obranu?
„Igrali smo sa srcem, bili blizu igraču. Riskirali su puno toga, mi smo se bacali na galvu. Analiziraz ćemo što smo mogli bolji. Bitan je stav i bitan je rezultat.“












