Reuters/Susana Vera

Sakkari zaustavila Vekić

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 25.04.24. | 17:35

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 38.) nije se uspjela plasirati u treće kolo WTA 1000 turnira na zemljanoj podlozi u Madridu, gdje ju je u meču drugog kola nadigrala peta nositeljica, Grkinja Marija Sakkari (WTA - 6.) sa 6-3, 6-2.

Bio je to njihov deseti međusobni dvoboj, a grčka tenisačica je došla do četvrte pobjede.

U izjednačenom prvom setu, nakon što su tenisačice razmijenile 'breakove' u prva dva gema, 28-godišnja Grkinja je odlučujuću prednost stvorila oduzevši još jednom servis 27-godišnjoj Osječanki u osmom gemu.

Vekić je ponovno izgubila servis i u prvom gemu drugog seta. Sakkari joj nije dala nikakvu priliku za povratak u meč već je u sedmom gemu stigla do još jednog 'breaka', a potom u sljedećem zaključila dvoboj. Grkinja je odlično servirala i dopustila je Vekić tek jednu priliku za 'break', u prvom gemu meča.

Sakkari je na reternu osvojila dvostruko više poena od hrvatske tenisačice te iskoristila četiri od devet 'break'-lopti.

Za plasman u četvrtfinale Grkinja će igrati protiv bolje iz dvoboja Belgijke Elise Mertens i Amerikanke Sloane Stephens.