REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Čehinja prva polufinalistica

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 06.06.23. | 13:28

U polufinalu će na bolju iz dvoboja Sabaljenka - Svitolina

Karolina Muchova, 26-godišnja češka tenisačica, prva je polufinalistica ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon pobjede 7-5, 6-2 protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove u četvrtfinalu.

Izjednačila je time Muchova svoj najbolji Grand Slam rezultat u karijeri, polufinale je ranije igrala na Australian Openu 2021. godine.

Ključnim se pokazao izjednačeni prvi set u kojem je Muchova imala stalnu prednost, ali se Pavljučenkova uporno vraćala. Čehinja, inače 43. tenisačica na svijetu, u završnici prvog seta je ipak slomila 31-godišnju Ruskinju i potom do kraja meča ispustila tek dva gema.

U polufinalu će Muchova igrati protiv pobjednice meča u kojem druga nositeljica, Bjeloruskinja Arina Sabaljenka, igra protiv Ukrajinke Eline Svitoline. U preostala dva četvrtfinala igraju Swiatek protiv Gauff te Jabeur protiv Haddad Maije.

U središtu pozornosti dana u Parizu su dva četvrtfinalna dvoboja tenisača, Novak Đoković igra protiv Karena Hačanova, a Carlos Alcaraz protiv Stefanosa Tsitsipasa.