REUTERS/Thaier Al-Sudani

VIDEO Štimčeva Indija pružila dobar otpor Australiji, ali utvrda Plavih tigrova pala je u nastavku

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 13.01.24. | 14:45

U skupini B još se nalaze Uzbekistan i Sirija

U prvoj utakmici skupine B na Azijskom prvenstvu u Katru Australija je svladala Indiju koju vodi hrvatski stručnjak Igor Štimac sa 2-0 (0-0).

Utakmica je protekla u potpunoj dominaciji Socceroosa koji su u nastavku utakmice uspjeli probiti blok Plavih tigrova. Prvi gol postigao je Jackson Irvine u 50. minuti, da bi pobjedu potvrfio Jordan Bos u 73.

Inače, Štimac je malo je izgubio živce u drugom poluvremenu. U 59. minuti 'skočio je' s klupe vidno iznerviran jer sudac nije dosudio aut za njegovu Indiju, već za Australiju. Omakla mu se i psovka, nije teško pročitati s usana što je rekao (VIDEO – Sportklub)

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE (Sportklub).

U skupini B još se nalaze Uzbekistan i Sirija.

Plasman u osminu finala izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz svih šest skupina te četiri najbolje treće.

(Hina, G)

indijska nogometna reprezentacijaIgor ŠtimacAzijski kupazijski nogometAustralska nogometna reprezentacija