REUTERS/Louisa Gouliamaki

VIDEO Portugal demolirao BiH u Zenici, Nizozemska napravila veliki korak prema Euru

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 16.10.23. | 22:53

Island je bez većih problema porazio Lihtenštajn s 4-0

Težak potop doživjela je reprezentacija BiH u Zenici u kojoj je gostovao Portugal – momčad Save Miloševića već je u prvom dijelu popila petardu, da bi u drugom dijelu Portugalci ipak maknuli nogu s gasa pa je susret i okončan s ovih 0-5.

Za vodstvo 1-0 zabio je Cristiano Ronaldo iz penala u 5. minuti, nastavio je golijadu u 20. minuti. a pet minuta nakon na 3-0 povisio je Bruno Fernandes. Za 4-0 u 32. precizan je bio Joao Cancelo, a peti gol u 41. zabio je Joao Felix.

Golove pogledajte OVDJE

U drugom susretu Slovačka je na gostovanju pobijedila Luksemburg sa 1-0 u izravnom okršaju za drugo mjesto i sada ima pet bodova više od Lukseburga dva kola do kraja.

Pogodak odluke zabio je David Duriš u 77. minuti.

Island je bez većih problema porazio Lihtenštajn s 4-0 golovima Gylfija Sigurdssona (22-11m, 49), Alfreda Finnbogasona (44) i Hakona Haraldssona (63).

Portugal vodi na ljestvici sa 24 boda, Slovačka ima 16, Luksemburg 11, Island 10, BiH devet, a na začelju je Lihtenštajn bez bodova.

U susretu skupine B Nizozemska je u Ateni pobijedila Grčku sa 1-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za direktan plasman na EP

Gostujući junak je bio Virgil van Dijk koji je u četvrtoj minuti nadoknade realizirao kazneni udarac. Gosti su imali jedanaesterac i u 28. minuti, ali je Odysseas Vlachodimos obranio udarac Wouta Weghorsta.

U drugom susretu Irska je sa 4-0 na gostovanju slavila protiv Gibraltara, a strijelci su bili Evan Ferguson (8), Mikey Johnston (29), Matt Doherty (60) i Callum Robinson (80).

Na vrhu skupine je Francuska sa maksimalnih 18 bodova, Nizozemska i Grčka imaju po 12 bodova, no Nizozemci imaju i susret manje. Do kraja kvalifikacija Grci će kod kuće igrati protiv Francuske, dok Nizozemce očekuju utakmice protiv Irske i Gibraltara. Četvrta je Irska sa šest bodova, a Gibraltar je na "nuli".