Reuters

VIDEO Mađarska slavila u Beogradu, Francuzi i Nizozemci sigurni

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 07.09.23. | 22:18

Crna Gora u 94. ostala bez važna tri boda

Danas je odigrano devet kvalifikacijskih utakmica za Europsko prvenstvo koje će se 2024. održati u Njemačkoj. U skupini B Francuska je s 'rutinskih' 2-0 svladala Irsku na Stade de Franceu i tako stigla do svojeg 15. boda iz pete utakmice. Svjetski viceprvaci stigli su na korak do Europskog prvenstva, a iduću utakmicu odigrat će tek 13. listopada kada gostuju kod Nizozemske koja je s 3-0 svladala izravnog konkurenta za Euro Grčku.

Francuzi su poveli protiv Irske u 19. minuti preko akcije nesuđenih suigrača u Real Madridu. Aurelien Tchouameni topovskim udarcem pogodio je na dodavanje Kyliana Mbappea i Les Blues je poveo. U 26. minuti Didier Deschamps zbog ozljede je morao izvaditi Olivera Girouda, a u igru je umjesto njega ušao Marcus Thuram. Upravo je novi napadač milanskog Intera u trećoj minuti drugog dijela poentirao za 2-0 vodstvo Francuske, ispostavilo se i konačni rezultat utakmice. Francuzi su cijeli dvoboj dominirali, a pobjeda je na kraju mogla biti u uvjerljivija.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE (SportKlub).

S još uvjerljivijom razlikom slavila je Nizozemska protiv Grčke. Oranje je do 39. minute već imalo konačnu prednost od 3-0, a na oduševljenje publike u Eindhovenu zabijali su Marten de Roon u 17. te Cody Gakpo i Wout Weghorst u 31. i 39. na dodavanje Danzela Dumfriesa. Nakon nizozemskog uragana u prvih 40 minuta, u nastavku utakmice kao da su obje momčadi čekale kraj susreta. Sada su Nizozemska i Grčka poravnati na prvenstvenoj ljestvici sa šest bodova s time da Oranje ima utakmicu manje. U nedjelju, Nizozemska gostuje kod Irske koja ima tri boda. U slučaju pobjede, Koemanova momčad doći će vrlo blizu plasmana u Njemačku. Grci u nedjelju dočekuju posljednji Gibraltar.

Irska - Nizozemska, 20.45

U ranijoj utakmici skupine G Litva i Crna Gora remizirale su u Kaunasu, a posebno zanimljiva bila je završnica utakmice. Unatoč boljoj igri Crne Gore, poništenom golu Krstoviću 59. mreže su mirovale do 71. minute kada Paulauskas dovodi Litvu u vodstvo. No, Crna gora je uspjela preokrenuti. Krstović je, ovaj put iz dozvoljene pozicije, u 78. zabio za izjednačenje, a Stefan Savić u 89. pogađa na asistenciju Stevena Jovetića. Činilo se da će Crna Gora doći do važna tri boda koja bi ih izjednačila na drugom mjestu sa Srbijom, no nešto se pitalo i Litvu koja je izjednačila u 94. prekrasnim golom Cernycha. Litvi je ovo bio drugi bod u kvalifikacijama, a Crna Gora je sada na pet.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

U nedjelju Crna Gora dočekuje Bugarsku, a Litva Srbiju koja je upisala iznenađujući 1-2 poraz u Beogradu protiv vodeće Mađarske. Srbija je odlično otvorila susret i povela već u 10. autogolom Szalaia nakon udarca Dušana Vlahovića-. No, Mađarska laka konjica u periodu od 34. do 36. minute poentira dvaput i dolazi do preokreta. Zabili su Barnabas Varga i Willi Orban nakon, u oba navrata, dosta nespretnih reakcija srpske obrane. U nastavku dvoboja igrača se 'viktorija' na gol Denesa Dibusza, no srpski ofenzivci nisu bili precizini te je Mađarska upisala supervažna tri boda s kojima se učvrstila na prvom mjestu ljestvice s tri boda više od Srbija. Mađari sada odmaraju do listopada, a Srbija u nedjelju gostuje kod Litve.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE (SportKlub). (nr)

Litva - Crna Gora 2-2

Srbija - Mađarska 1-2