REUTERS/Annegret Hilse

VIDEO Leipzigu tri boda kod Herthe, Gvardiol sjajan

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 08.04.23. | 21:27

Hrvatski stoper odigrao je izvrsnu partiju u pobjedi svoje momčadi.

RB Leipzig je prekinuo niz od dva poraza ostvarivši minimalnu 1:0 pobjedu na gostovanju kod berlinske Herthe u posljednjem dvoboju subotnjeg programa 27. kola Bundeslige. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Malijac Amadou Haidara u 40. minuti.

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za goste i bio najbolje ocijenjeni igrač na terenu. U 10. minuti je uputio opasan udarac glavom iz srca kaznenog prostora, ali je lopta prošla tik iznad grede. Duboko u sudačkoj nadoknadi, Gvardiol se istaknuo odličnom obrambenom intervencijom.

Gol Haidare i intervenciju Gvardiola možete pogledati OVDJE.

RB Leipzig se pobjedom domogao 48 bodova i probio na četvrto mjesto, koje vodi u Ligu prvaka. Freiburg je s bodom manje pao na peto mjesto nakon domaćeg poraza od Bayerna koji im je uzvratio za ovotjedni poraz na Allianz Areni u četvrtfinalu njemačkog Kupa.