(VIDEO) Krvavo u Turskoj: Bilić do pobjede u posljednjim minutama

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 22.09.14. | 23:12

Ponovno je bivši hrvatski izbornik muku mučio ne bi li stigao do sva tri boda...

Bešiktaš je večerašnjom pobjedom stigao na čelo turskog prvenstva, ali uz mnogo sreće. Svladali su Bursaspor s minimalnih 0:1 i tako se bodovno izjednačili s Fenerom i Akhisarom na čelu Superlige.

No, Bursaspor je večeras nadigrao Bilićev Bešiktaš, ali je na koncu ipak rezultat najvažniji, a tu je domaćin podbacio. Ono po čemu će se susret svakako pamtiti jest brutalan start domaćeg defanzivca Civellija koji je u 89. minuti volejem iz sve snage umjesto lopte, u glavu pogodio nesretnog Tomaša Sivoka.

Civelli je prošao nekažnjeno, a sudac ove utakmice bio je ponajbolji turski sudac Cüneyt Çakir, koji je prije dvije godine došao u središte pozornosti kada je isključio Nanija u susretu Lige prvaka između Manchester Uniteda i madridskog Reala.

Do kraja susreta je Bilić igrao s igračem manje, a utakmica je zbog ozlijede produžena za čak 10. minuta!

Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada Bilićeva 'desetka' Sahan matira domaćeg vratara nakon lijepe individualne akcije. Prošao je po lijevoj strani i neobranjivo pogodio mrežu Bursaspora. Valja istaknuti kako je Bešiktaš imao samo tri udarca u okvir gola, a pri tek u 73. minuti.

Ranije su susret odigrali Basaksehir i Trabzonspor, a završilo je neodlučeno 1:1. Pogodak za domaći sastav postigao je Visća u 47. minuti, dok je za goste bio precizan Cardozo iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade.