REUTERS/Pedro Nunes

VIDEO Geny, Geny Sportingov: Reprezentativac Mozambika bacio u očaj Benficu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 07.04.24. | 07:21

Zeleno bijeli utakmicu su otvorili i zaključili perfektno...

U velikom derbiju portugalske Primeira lige, susretu 28. kola, nogometaši Sportinga su pred svojim navijačima svladali gradskog rivala Benficu s 2-1 čime su napravili veliki korak prema naslovu prvaka.

Utakmica je počela sjajno za Sporting koji je poveo već u prvoj minuti i to nakon strahovitog presinga na obranu Benfice. Strijelac je bio Geny Catamo, reprezentativac Mozambika. Imao je Sporting prednost sve do sudačke nadoknade prvog dijela kada je Benfica izjednačila, na asistenciju Di Marije iz slobodnog udarca za 1-1 je pogodio danski nogometaš Bah.

Činilo se kako će gradski derbi završiti bez pobjednika, no u 91. minuti ponovno je eksplodiralo sve na stadionu Alvalada. Nakon kornera je loptu na drugoj vratnici dočekao Geny Catamo i žestoko raspalio te pogodio suprotni kut za 2-1 Sportinga.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE (ArenaSport).

Vodeći Sporting sada ima 71 bod, odnosno, četiri više od drugoplasirane Benfice, s tim da je Benfica odigrala i utakmicu više. Treći Porto je dosta daleko, ima 58 bodova.