Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.10.16. | 23:14

Teže nego što se očekivalo je Bayern izborio osminu finala Kupa Njemačke.

Na domaćem terenu su nogometaši Bayerna svladali Augsburg s 3:1. Trener Bavaraca Carlo Ancelotti je malo ispremiješao sastav, a Lahm je zabio za vodstvo već u drugoj minuti. Green je podebljao na 2:0 u 41. minuti. Činilo se da će to biti rutinska pobjeda, ali u drugom poluvremenu smo vidjeli dva promašena penala na obje strane, a Alaba je u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

All Goals HD - Bayern Munich 3-1 Augsburg - 26... by Video-Sport

Pravu dramu priredila je Borussia Dortmund, koja je tek nakon penala izbacila drugoligaša Union Berlin s 4:1. Nakon regularnih 90 minuta je rezultat bio poravnat, 1:1.

Schalke je s 3:2 bio bolji od drugoligaša Nurnberga, nakon vodstva od 3:0. Wolfsburg je s minimalnih 1:0 prošao Heidenheim. Koln je nakon produžetka izbacio Hoffenheim, slavivši 2:1

Njemački kup, 1/16 finala:

Furth - Mainz 2:1 (Sararer 79', Berisha 90'/Cordoba 58')
Hannover - Dusseldorf 6:1 (Sobiech 5', Klaus 7',34',  Harnik 15', 16', Maier 53'/Akpoguma 20')
Heidenheim - Wolfsburg 0:1 (Gomez 49')
Walldorf - Darmstadt 1:0 (Hillenbrand 32')
Bayern - Augsburg 3:1 (Lahm 2', Green 41', Alaba 90+4'/Ji Dong-Won 69')
Nurnberg – Schalke 2:3 (Baba Rahman AG 59', Kempe 68' 11m/Konoplyanka 20', 45' Huntelaar 31')
Koln - Hoffenheim 2:1 (Risse 36', Modeste 91'/Hubner 8') nakon produžetka
Borussia Dortmund - Union Berlin 4:1 nakon penala