REUTERS/Kai Pfaffenbach

Valencijin niz: Mladi Ekvadorci i ne znaju da na SP-u može zabiti netko drugi

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 20.11.22. | 19:00

Zadnji gol ekvadorski gol na Mundijalu koji nije zabio aktualni kapetan datira još iz 2006.

Otvaranje ovog neobičnog Mundijala pamtit ćemo po jednako neobičnoj predstavi Ekvadorova napadača i kapetana Ennara Valencije. On je zabio pogodak već na samom početku susreta, ali je pogodak poništen zbog mininalnog zaleđa. No, potom je prvo izborio kazneni udarac, a onda i sam zabio s bijele točke. Potom je zabio i gol za 0:2, a do poluvremena je još i dvaput zamalo ozbiljno stradao u opasnim startovima katarskih nogometnih 'umjetnika'. Činilo se da neće moći nastaviti susret, ležao je na travi, šepao, ali ostao je na terenu. Sve od 77. minute, kad je ipak napustio travnjak, a onda bolno koljeno hladio ledom. Večer iz snova i noćne more, istovremeno. Ali, valjda ozljeda nije ozbiljna, valjda će moći nastaviti SP.

Inače, zabio je Valencia svoj četvrti i peti gol na SP-ima, a prva tri je zabio prije osam godina u Brazilu. Tada je postigao jedan gol Švicarskoj i dva Hondurasu. Bili su to i jedini golovi Ekvadora na tom turniru, nije ova reprezentacija prošla skupinu, unatoč remiju 0:0 u zadnjem kolu. Ispada, dakle, da je Valencia zabio svih pet zadnjih ekvadorskih golova na SP-ima, a zadnji Ekvadorac koji je bio strijelac, a nije se zvao Valencia, bio je Ivan Kaviedes, koji je zabio za 3:0 u pobjedi protiv Kostarike u drugom kolu SP-a 2006. U trećem kolu Ekvador je tada izgubio od Njemačke (3:0), a u osmini finala nije uspio zabiti Engleskoj, izgubio je 1:0.

S obzirom da je Ekvador propustio SP 2010., a onda i ono 2018., ispada da mladi Ekvadorci, već i 16-godišnjaci, ne znaju da gol za njihovu reprezentaciju na SP-u može zabiti i netko drugi osim Ennara Valencije. Zadnji je, znači, bio Kaviedes prije više od 16 godina. (T.N.)

Južna Koreja – Portugal 2:1

Enner Valenciaekvadorska nogometna reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u nogometu Katar 2022.Katar 2022